Mazda Motor Poland przedstawia pełen cennik i konfigurator Mazdy CX-80

CX-80 to drugi, po CX-60 model zbudowany w oparciu o platformę Mazda Large Architecture jest najbardziej przestronnym samochodem Mazdy na rynkach europejskich. Zainteresowanie Klientów od chwili premiery stanowi potwierdzenie przewidywań producenta, że to właśnie CX-80 stanie się nowym okrętem flagowym marki w regionie, konkurując z uznanymi producentami premium oferującymi duże SUV-y.

Niespełna trzy tygodnie po światowej premierze Mazdy CX-80 Mazda Motor Poland przedstawia pełen cennik i konfigurator swojego flagowego SUV-a, trzyrzędowej Mazdy CX-80.

Nowa Mazda CX-80 dostępna jest aż w pięciu wersjach wyposażenia: Exclusive-line, Homura, Takumi, Homura Plus oraz Takumi Plus. Wszystkie wersje wyposażenia są dostępne z siedmiomiejscowym układem wnętrza, który obejmuje trzyosobową kanapę w drugim rzędzie. Wnętrza wersji Homura i Homura Plus mogą być również wyposażone w układ sześciomiejscowy, w tym – po raz pierwszy w SUV-ie Mazdy oferowanym w Europie – dwa fotele kapitańskie w drugim rzędzie z przejściem. Wariant najwyższy wyposażenia Takumi Plus może być dodatkowo zamówiony w wersji sześciomiejscowej z dwoma fotelami kapitańskimi w drugim rzędzie, przedzielonymi konsolą środkową.

Cennik Mazdy CX-80 otwiera bogato wyposażona wersja Exclusive-line napędzana rzędowym, sześciocylindrowym silnikiem 3,3 e-Skyactiv D o mocy 254 KM z ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów i napędem na wszystkie koła i-Activ AWD za 280 900 zł. Ta sama wersja wyposażenia z napędem hybrydowym typu plug-in e-Skyactiv PHEV i mocy 327 KM, także z ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów i napędem na wszystkie koła, oferowana jest za 297 900 zł. Najbardziej bogato wyposażone wersje Takumi Plus wycenione zostały na 331 900 zł dla napędu z silnikiem Diesla i 348 900 zł dla hybrydy typu plug-in.

„W ciągu niespełna trzech tygodni od premiery nasi dealerzy zebrali już ponad 20 zamówień na Mazdę CX-80 mimo braku konfiguratora i oficjalnego ogłoszenia cen, co pokazuje duże zainteresowanie tym modelem wśród klientów. Zdecydowanym faworytem jest odmiana z silnikiem Diesla, którą wybrało 90% zamawiających, w kwestii wyposażenia dominują wersje Homura i Homura Plus (63% zamówień) a wśród kolorów wyróżnia się nowy Artisan Red, na który zdecydowało się niemal 60% klientów” – podsumowuje pierwsze wyniki Piotr Nowak, Dyrektor Sprzedaży Mazda Motor Poland.

Mazda CX-80 debiutuje w Europie, a w Polsce od 280,9 tys. zł

Elegancki styl Mazdy CX-80 podkreśla bogata paleta dostępnych lakierów nadwozia, w tym dwa nowe kolory: Artisan Red i Melting Copper. Z dziewięciu kolorów bez dopłaty dostępny jest lakier Arctic White, a pozostałe kolory: Jet Black, Deep Crystal Blue, Platinum Quartz, Rhodium White, Machine Grey, Soul Red Crystal, Artisan Red oraz Melting Copper oferowane są za dopłatą od 3900 zł.

Mazda MX-5 ma już 35 lat i wszystko, co najlepsze w motoryzacji

Uniwersalny charakter niemal pięciometrowej Mazdy CX-80 uzupełniają nie tylko dostępne opcje konfiguracji dla przewozu pasażerów, ale także pojemność przestrzeni bagażowej wraz ze schowkami. Podczas przewozu siedmiu pasażerów pojemność bagażnika wynosi 258 litrów i wzrasta do 687 litrów przy złożonym na płasko trzecim rzędzie siedzeń, osiągając aż 1221 litrów przy złożonym na płasko drugim rzędzie siedzeń i 1971 litrów przestrzeni bagażowej liczonej do sufitu. Mazda CX-80 w obu wersjach silnikowych zdolna jest także pociągnąć przyczepy o maksymalnej dopuszczalnej masie całkowitej 2,5 t.

Dealerzy Mazdy w całej Polsce przyjmują aktualnie zamówienia do produkcji lipcowej, więc Klienci mogą spodziewać się odbioru swoich egzemplarzy CX-80 jeszcze jesienią tego roku. Konfigurator i szczegóły wyposażenia.

Źródło: Mazda