Volkswagen Golf Edition 50 – limitowane wersja na jubileusz

Volkswagen postanowił uczcić 50. rocznicę uruchomienia produkcji modelu Golf nie tylko wprowadzając do sprzedaży zmodernizowaną odsłonę swojego bestsellera, lecz także oferując go w specjalnej odmianie Edition 50. Golf Edition 50 wyróżnia się m.in. 18-calowymi felgami aluminiowymi Leeds, przyciemnianymi tylnymi szybami, czarną podsufitką, nakładkami na pedały ze szczotkowanej stali oraz znaczkiem „50” na słupkach B, kierownicy i progach.

Cena tej odmiany zaczyna się od 135 590 zł – to zaledwie o 1500 zł drożej od wersji Style. Golfa Edition 50 można zamawiać u dilerów Volkswagena od dziś. Początkowo będą dostępne dwie wersje silnikowe – 1.5 TSI 150 KM i 1.5 eTSI mHEV o identycznej mocy. Później dołączą do nich także wersje 1.5 TSI eHybrid o mocy 204 KM i 2.0 TDI o mocy 150 KM.

Specjalnie na 50. urodziny Golfa Volkswagen opracował atrakcyjny model specjalny: Edition 50. Auto będzie oferowane z kilkoma rodzajami napędu do wyboru, nabywca może zdecydować się na manualną skrzynię biegów lub postawić na automatyczną DSG.

Podstawą dla odmiany Edition 50 jest bogato wyposażony Golf Style, a kilka dodatków sprawiło, że edycję specjalną można rozpoznać już na pierwszy rzut oka. Golf Edition 50 ma w standardzie m.in. 18-calowe felgi aluminiowe Leeds, przyciemnione szyby (tylna i tylne boczne), podświetlaną listwę w osłonie chłodnicy, podświetlane logo VW z przodu auta i plakietkę 3D z liczbą 50 na słupkach B. We wnętrzu można odnaleźć takie detale, jak czarna podsufitka, system nawigacji satelitarnej, logo Edition 50 na listwach progowych przednich drzwi i kierownicy czy nakładki na pedały ze szczotkowanej stali nierdzewnej.

Volkswagen Golf I to nie tylko następca legendarnego Garbusa

Wszystkie te elementy podkreślają ekskluzywny charakter wersji specjalnej. Ponadto do standardu należy topowy system infotainment Discover z funkcją nawigacji, bezkluczykowy system dostępu do auta i uruchamiania silnika Keyless-Entry, asystent głosowy IDA, wybór profilu jazdy, pakiet Lights&Vision z Light Assist i alarm. Dopłaty nie wymaga także lakier metalizowany.

Volkswagen Golf – 50 lat i ponad 37 mln sprzedanych egzemplarzy

Specjalny model Golfa będzie dostępny w różnych wersjach silnikowych. Gama zaczyna się od Golfa Edition 50 1.5 TSI o mocy 150 KM z manualną skrzynią biegów w cenie 135 590 zł. Na liście opcji znajdą się m.in. panoramiczny dach, matrycowe reflektory LED IQ.LIGHT i wyświetlacz head-up. Do wyboru, poza jednostką 1.5 TSI o mocy 150 KM połączoną z manualną skrzynią biegów będzie także miękka hybryda 1.5 eTSI mHEV – w niej standardem jest automatyczna skrzynia DSG. Golf Edition 50 w takiej konfiguracji kosztuje 145 890 zł. Nieco później w jubileuszowej wersji będą dostępne także: Golf z silnikiem 2.0 TDI o mocy 150 KM, a także hybryda plug-in – 1.5 TSI eHybrid o mocy 204 KM.

Źródło: Volkswagen