COTY 2024 – Renault Scénic z prestiżowym tytułem Auto Roku

Prestiżowy konkurs The Car Of The Year obchodzi swoje 60-lecie i znamy już nazwę tegorocznego zwycięzcy. Do finałowej rundy bieżącego roku 2024 nominowano siedmiu finalistów, ale zwycięzcą może być tylko jeden. Kto ostatecznie zgarnął tegoroczny tytuł? 

Nowe Renault Scénic oficjalnie zostaje zwycięską nowością motoryzacyjną i nowym Europejskim Samochodem Roku 2024. Nowy następca popularnego rodzinnego minivana został wprowadzony na początku września 2023 roku i sprzedawany jest w Europie wyłącznie z napędem elektrycznym. W momencie wprowadzenia na rynek francuskiego producenta samochodów przyciągała przede wszystkim duża przestrzeń wnętrza, w której wykorzystano zalety nowoczesnej architektury elektrycznej. Nowe Renault Scénic zdobyło tegoroczny tytuł Europejskiego Samochodu Roku 2024, zdobywając łącznie 329 punktów.

Renault Austral iconic esprit Alpine – zaprojektowany z myślą o przyszłości

Nowe BMW serii 5, dostępne z napędem spalinowym, zelektryfikowanym, hybrydowym typu plug-in i napędem czysto elektrycznym, zdobywa srebro. Nowoczesna „piątka” przez cały czas ogłoszenia utrzymywała się tuż za Renault, momentami nawet go wyprzedzając, ale ostatecznie zajęła drugie miejsce z łączną notą 308 punktów.

Nowy Renault Scenic E-Tech electric – zaprojektowany dla rodzin

Nowy Peugeot 3008, który w tym roku zajął trzecie miejsce po triumfie poprzedniej generacji z 2017 roku. Nowy Peugeot 3008 to kolejny samochód, który będzie sprzedawany w Europie w wersji bardziej tradycyjnej. silniki spalinowe i napęd czysto elektryczny o oznaczeniu modelu E-3008. Peugeot 3008 w tym roku zdobył 197 punktów.

Źródło: COTY