Nowa Lancia Ypsilon – pierwszy elektryczny model nadjeżdża z techniką koncernu Stellantis

Kolejna generacja Lancii Ypsilon otrzyma czysty elektryczny napęd i będzie kolejnym modelem koncernu Stellantis, spokrewnionym z Peugeot e-208. Pierwsze egzemplarze limitowane serii Cassina będą dostępne online w Walentynki, 14 lutego 2024 roku.

Po 12 latach nadszedł czas za kolejną generację popularnej, szczególnie we Włoszech Lancii Ypsilon. Limitowana edycja o nazwie Cassina powstanie w liczbie 1906 egzemplarzy numerowanych i opatrzonych specjalnym certyfikatem, co nawiązuje do daty powstania włoskiej marki.

Oficjalna premiera zaplanowana została na 14 lutego 2024 roku w Mediolanie i od tego dania będzie można zamawiać nowy model on-line.

Lancia – odrodzenie legendarnej marki postępuje w Europie

„Wreszcie nadszedł długo wyczekiwany przez nas dzień. Naznacza on początek ery odrodzenia marki Lancia, w którym pojawiło się pierwsze zdjęcie Lancii Ypsilon, pierwszego z trzech samochodów przewidzianych w naszym planie strategicznym. Świętujemy ten moment razem z firmą Cassina, wyrazem doskonałości włoskiego designu, prezentując model Lancia Ypsilon Edizione Limitata Cassina, samochód w 100% elektryczny, dostępny w 1906 numerowanych i opatrzonych certyfikatem egzemplarzach, w liczbie nawiązującej do roku powstania marki Lancia. Dzięki współpracy z firmą Cassina, samochód ten staje się najwyższym wyrazem komfortu wnętrza samochodu Lancia, dzięki dbałości o detale, materiały, kolory i przestrzeń oraz za sprawą pierwszego stolika kawowego, dostępnego w samochodzie, by poczuć się jak w domu, gdziekolwiek się jest”, powiedział Luca Napolitano, dyrektor generalny marki Lancia.

Lancia – La storia di una rinascita – pierwszy odcinek serialu dokumentalnego

Luca Fuso, dyrektor generalny firmy Cassina, powiedział: „Mamy bardzo szeroką wizję designu i według nas ważne jest, aby odkrywać nowe drogi, które jak najlepiej oddają dzisiejszy styl życia. Współpraca z marką Lancia, firmą, z którą łączy nas wiele wartości, takich jak innowacyjność, badania i szacunek dla włoskiej tradycji produkcyjnej, pozwoliła nam rozszerzyć nasze doświadczenie na sektor motoryzacyjny dzięki modelowi Lancia Ypsilon Edizione Limitata Cassina”.

Źródło: Lancia