Lancia – La storia di una rinascita – pierwszy odcinek serialu dokumentalnego

Dziś rozpoczyna się podróż w kierunku 27 listopada, urodzin marki Lancia, daty, która oznacza kolejny krok w odrodzeniu marki. Z tej okazji Lancia zrealizowała trzyczęściowy serial dokumentalny zatytułowany „Lancia. La storia di una rinascita”, w którym Luca Napolitano, dyrektor generalny marki Lancia, pełniąc rolę narratora i przyjmując w każdym odcinku innego gościa, zabiera widzów w podróż od przeszłości do przyszłości marki.

„Lancia to marka progressive-classic. Progresywna, ponieważ zawsze patrzymy w przyszłość z wielkimi ambicjami, ale jednocześnie klasyczna, ponieważ jesteśmy głęboko związani z naszą chwalebną historią, trwającą już od ponad stulecia. W tej podróży pomiędzy przeszłością a przyszłością, Lancia zawsze uważała, że komfort w samochodzie jest rzeczą najważniejszą, tworząc samochody do życia, a nie tylko do jazdy, takie, w których dobre samopoczucie jest równie ważne co technologia, osiągi i styl, czyli wszystkie niezbędne elementy pozwalające czuć się w samochodzie jak w domu. Lancia łączy innowacyjność i design, kreując przyszłość i proponując nowy sposób postrzegania i doświadczania samochodu, tworząc atmosferę pięknego włoskiego domu!” – powiedział Luca Napolitano, dyrektor generalny marki Lancia.

Pierwszy odcinek nakręcono w Turynie, w Centrum Stylu i Stellantis Heritage Hub, miejscach przywołujących wyjątkową, kultową atmosferę związaną z chwalebną przeszłością marki, która zapisała wiele rozdziałów w historii włoskiej motoryzacji. Dyrektor generalnym marki Lancia oraz Roberto Giolito, obecny szef Stellantis Heritage, znany na całym świecie projektant, zdobywca międzynarodowych nagród, w tym „Compasso d’Oro” i „ojciec” niektórych z najważniejszych modeli we współczesnej historii motoryzacji, rozmawiają o znaczeniu historycznego dziedzictwa będącego integralną częścią DNA marki.

Lancia – odrodzenie legendarnej marki postępuje w Europie

Widzowie mogą odbyć prawdziwą podróż opowiadającą o ikonach Lancii, modelach, które trwale zapisały się w historii marki i do dzisiaj są wspominane przez entuzjastów. W tym odcinku, autentyczne poczucie „domowej atmosfery” oferowane w samochodach marki Lancia, osiągnięte dzięki zastosowaniu zrównoważonych materiałów, kolorów i dbałości o szczegóły inspirowane włoską architekturą i designem, pozostaje punktem łączącym przeszłość z przyszłością, a samochód staje się bezpiecznym i przytulnym „domem” dla wszystkich jego pasażerów”.

Lancia i Stellantis Heritage certyfikują samochód Lancia Delta Miki Biasiona

Dialog przeplatają zdjęcia i obrazy samochodów, podkreślające kunszt wykonania oraz znaczenie kształtów i przestrzeni: od pierwszego nadwozia samonośnego konstrukcji skorupowej (monocoque) Lambdy po mechanizm otwierania drzwi w Aprilii i Flaminii przywołujący na myśl gościnność nowoczesnych domów, ze szklanymi drzwiami pozbawionymi ram. Ponadto, doznania sensoryczne są elementem łączącym ludzi, kształty, materiały, kolory i światło. To spójna podróż oparta na silnych wartościach, innowacyjności i ponadczasowym designie.

Lancia na nowo odkrywa i zmienia tradycję, aby stworzyć nową, przyjazną i wyrafinowaną koncepcję samochodu. „Lancia. La storia di una rinascita” opowiada o pierwszym etapie odrodzenia marki. Historia będzie kontynuowana w przyszłym tygodniu w drugim odcinku serialu dokumentalnego.

Źródło: Lancia