Hyundai Motor Poland – Moo Young Kim nowym prezesem

Hyundai Motor Poland ma nowego prezesa. Wraz z początkiem roku to stanowisko objął Pan Moo Young Kim, który będzie także odpowiadał za klaster obejmujący Słowację i Czechy. Dotychczasowy prezes, Pan Sun Yong Hwang, został awansowany do struktur Hyundai Motor Europe.

Moo Young Kim pracuje w Hyundai Motor Company od 22 lat. Zdobywał doświadczenia w różnych działach i na wielu szczeblach organizacji. Karierę zawodową rozpoczynał w dziale zakupów, gdzie przez ponad 8 lat odpowiadał za rozwój części zamiennych, ściśle współpracując z działami produkcji, jakości i R&D. Następnie przeszedł do działu sprzedaży globalnej i właśnie ze sprzedażą jest związany już od ponad 14 lat. Był szefem globalnych zespołów koordynacji biznesu i strategii w centrali Hyundai Motor Company.

W swojej karierze miał także rozdział europejski, pracując przez ponad cztery i pół roku w siedzibie Hyundai Motor Europe w Niemczech, odpowiadając między innymi za planowanie biznesowe, planowanie sprzedaży i strategię biznesową.

Kia i Hyundai Motor opracowały „łańcuchy” śniegowe – Shape Memory Alloy – zintegrowane z oponą

– Bazując na moim doświadczeniu w obszarze produkcji i sprzedaży, chciałbym przyczynić się do poprawy naszych wyników poprzez podejmowanie przemyślanych decyzji i wdrażanie optymalizacji procesów. Nasze otoczenie biznesowe szybko się zmienia, a my musimy być gotowi szybko na nie reagować.  Zatem musimy rozwijać kulturę współpracy wykorzystanie pełnego potencjału naszych pracowników. Kreatywne pomysły, kultura otwartej komunikacji, dialog między działami i szybkie reagowanie na zmiany zewnętrzne – to czynniki, które pozwolą nam na osiąganie dalszych postępów. Wierzę, że Hyundai Motor Poland ma przed sobą świetne perspektywy. Rok 2023 zakończył się rekordem sprzedaży i już planujemy kolejny rekord w tym roku. – powiedział Moo Young Kim Prezes Hyundai Motor Poland.

Hyundai KONA Electric w polskiej ofercie od 201,9 tys. zł

Hyundai Motor Poland zakończył ubiegły rok z rekordowym wynikiem sprzedaży na poziomie 26 931 rejestracji i utrzymał piąte miejsce wśród największych importerów nowych aut osobowych w Polsce. Bestsellerem marki jest model TUSCON. W 2023 roku polskie salony opuściło ponad 10 000 sztuk tego SUV-a. W najbliższych miesiącach Hyundai w wprowadzi do polski całkowicie nową generację flagowego SUV-a SANTA FE, nowy sportowy model elektryczny o mocy 650 KM – IONIQ 5N oraz dużego vana – STARIĘ. Duże odświeżenie czeka między innymi modele TUCSON, i30 i BAYON.

Źródło: Hyundai