Razer Lexus TX – auto stworzone z myślą o graczach

Amerykański oddział Lexusa we współpracy z gamingowym gigantem, firmą Razer, stworzył na bazie modelu TX 500h mobilne studio gamingowe. Samochód został zaprezentowany podczas 2023 Esports Awards Show w Las Vegas.

Z zewnątrz Razer Lexus TX wyróżnia się czarną okleiną z charakterystycznym wzorem w tylnej części auta, specjalnymi nakładkami progowymi oraz świetlnymi listwami w jaskrawozielonym kolorze, które poprowadzono wzdłuż progów, przedniego zderzaka, na grillu oraz relingach dachowych, przy słupkach C i lusterkach. Logotyp Lexusa jest w kolorze czarnym.

„Razer Lexus TX to coś więcej niż tylko stylistyczne zmiany. W tym przestronnym wnętrzu umieściliśmy prawdziwe gamingowe kombajny. Drugi i trzeci rząd siedzeń zostały zastąpione przez nasze fotele dla graczy. To dla nas zaszczyt, że wzięliśmy udział w takim projekcie” – powiedział Bob Picunko, dyrektor marketingu w Razer.

Lexus LF-ZC w interpretacji Marjan van Aubel na Miami Art & Design Week

Nowy Lexus TX to duży SUV, który został stworzony z myślą o rynku amerykańskim. W zależności od wersji wyposażenia auto ma sześć lub siedem miejsc, ale tworząc gamingowe auto wymontowano drugi i trzeci rząd siedzeń, a także przerobiono bagażnik. Umieszczono w nim potężne i mocne stacje gamingowe. We wnętrzu umieszczono cztery profesjonalne fotele gamingowe, do oparć przednich foteli przymocowano ekrany, przygotowano też podstawki pod klawiatury i myszki. Do tego doszedł duży ekran centralny. Te wszystkie zmiany sprawiły, że Razer Lexus TX to idealna przestrzeń dla graczy

Lexus – wyjątkowa oferta w polskich salonach

„Razem z Razer chcieliśmy stworzyć unikalny projekt, który pokaże nasze zaangażowanie w środowisko gamingowe, z którym dzielimy pasję do innowacji i nowoczesnych technologii. Od projektu do montażu ostatnich elementów ten projekt to świetny przykład na to, jak połączyć luksus z gamingiem” – powiedział Vinay Shahani, wiceprezes ds. marketingu Lexusa w USA.

Razer Lexus TX jest autem prototypowym i nie jest przystosowany do poruszania się po drogach publicznych. Model TX nie jest oferowany na polskim rynku.

Źródło: Lexus