Lexus LF-ZC w interpretacji Marjan van Aubel na Miami Art & Design Week

Nowoczesna rzeźba zatytułowana „8 Minutes and 20 Seconds” autorstwa Marjan van Aubel została wystawiona w ICA Miami i do 17 grudnia jest dostępna dla odwiedzających Miami Art & Design Week. Holenderska projektantka przedstawiła swoją wizję nowego prototypowego Lexusa LF-ZC, wykorzystując do tego technologie solarne.

Koncepcyjny model zapowiadający kolejną generację aut elektrycznych Lexusa ma smukłe, eleganckie nadwozie, nisko położony środek ciężkości i przestronną kabinę. Prototyp zapowiada samochód, który ma trafić na rynek już w 2026 roku. Instalacja odwzorowuje jego wymiary 1:1.

Od 2018 roku Lexus przy pomocy sztuki nowoczesnej prezentuje swoją wizję mobilności. Ogromny nacisk kładziony jest na innowacyjność, zrównoważony rozwój oraz wykorzystanie ekologicznych materiałów. Dlatego do współpracy zapraszani są najbardziej znamienici twórcy jak Marjan van Aubel, której prace prezentowały takie muzea jak nowojorskie MoMA, Vitra Design Museum w Weil am Rhein, amsterdamskie Stedelijk Museum czy Victoria and Albert Museum w Londynie.

Lexus – wyjątkowa oferta w polskich salonach

Holenderska designerka, która sławę zdobyła dzięki projektom wykorzystującym energię słoneczną, przy pomocy trzeciej generacji organicznych ogniw fotowoltaicznych (OPV) stworzyła unikalną instalację. Korzystając ze światła słonecznego podkreśla zaawansowanie technologiczne oraz zaangażowanie Lexusa w ekologię. W rzeźbę wkomponowano baterie, które przez cały dzień kumulują energię słoneczną. Prąd wykorzystywany jest do wyjątkowej iluminacji, która reaguje na obecność zwiedzających i zapewnia im niesamowity spektakl. Barwy zmieniają się w zależności od pory dnia w akompaniamencie wyjątkowych dźwięków.

Lexus IS – 25 lat, 3 generacje i ponad 1 mln sprzedanych egzemplarzy

„Tchnięcie życia w Lexusa LF-ZC sprawiło mi niesamowitą radość. Zaangażowanie w rozwój technologiczny, przywiązanie do najwyższej jakości wykonania oraz wykorzystanie nowych materiałów jest zauważalny zarówno w samochodach Lexusa, jak i w moich pracach. Ta instalacja zaprasza zwiedzających do zabawy ze światłem i kolorami, by wyobrazić sobie pozytywną przyszłość. Dzięki tej współpracy możemy opowiedzieć piękną historię o generowaniu energii” – powiedziała Marjan van Aubel.

„Jesteśmy dumni ze współpracy z pionierką designu solarnego. Wizjonerstwo oraz doświadczenie Marjan van Aubel pozwoliło zaprezentować esencję stylistyki Lexusa LF-ZC. To niesamowite uczucie móc zobaczyć instalację w ogrodach ICA Miami” – stwierdził Brian Bolain, szef marketingu Lexusa.

Źródło: Lexus