MINI Countryman C – wydajny napęd i ekspresyjna stylistyka

Wraz z wprowadzeniem nowych modeli, MINI rozróżnia silniki benzynowe w MINI Countryman literą C i dla mocniejszej wersji literą S. Oprócz tego dostępny będzie wariant z silnikiem wysokoprężnym. MINI Countryman C łączy wysoki komfort jazdy i przestronność z wydajnym 3-cylindrowym silnikiem benzynowym.

„MINI Countryman C jako model podstawowy oferuje typowe cechy MINI, takie jak zwinność i frajda z jazdy oraz bogate wyposażenie standardowe” – mówi Stefanie Wurst, szefowa MINI.

Podstawowy model o mocy 125 kW / 170 KM przyspiesza od 0 do 100 km/h w 8,3 s i rozwija prędkość maksymalną 212 km/h. Moment obrotowy 280 Nm i wydajna technologia TwinPower Turbo dają mu moc i spontaniczność, niezbędną do zapewnienia typowej dla MINI frajdy z jazdy. Technologia mild hybrid odzyskuje energię z hamowania i poprzez napęd elektryczny wspomaga silnik spalinowy podczas przyspieszania, zmniejszając zużycie paliwa i emisję spalin MINI Countryman C.

Wygląd zewnętrzny: purystyczny design o jeszcze mocniejszej prezencji

Nowe MINI Countryman jest o 13 cm dłuższe i o 8 cm wyższe od swojego poprzednika. Wyprostowana sylwetka z klarownie uformowanymi powierzchniami i nową ośmiokątną atrapą chłodnicy podkreślają doskonały wygląd tego modelu, a minimalistyczna stylistyka karoserii o delikatnych konturach nadaje mu elegancji. Typowe dla marki krótkie zwisy karoserii podkreślają zwinność samochodu, a charakterystyczne diodowe lampy przednie i tylne z opcjonalnymi nowymi sygnaturami świetlnymi, jego nowoczesną stylistykę.

Nowe MINI John Cooper Works Countryman z maksymalnymi osiągami

Stylowe słupki C są zlicowane z wydłużonym dachem pojazdu i polakierowane są w tym samym kolorze. Oferowane teraz w wyposażeniu standardowym relingi dachowe w kolorze Piano Black dają dodatkowe możliwości przewozu bagażu na przykład w bagażniku dachowym MINI.

Nowe MINI Countryman S ALL4 – najbardziej uniwersalny model w całej gamie

Prześwit 202 mm i dynamiczne zawieszenie zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo i komfort na nierównym terenie. W nowym MINI Countryman C oferowane są obręcze kół ze stopów lekkich w różnych wzorach i rozmiarach od 17 do 21 cali.

Wnętrze: przestronne i wszechstronne z typowym komfortem MINI

Przestronne wnętrze nowego MINI Countryman pomieści nawet pięć dorosłych osób. Szklany panoramiczny dach wpuszcza jeszcze więcej światła do wnętrza i daje lepszy widok na zewnątrz. Oferowane w standardzie fotele sportowe obite wzorzystą wielokolorową tkaniną są teraz o trzy centymetry szersze na wysokości ramion i łokci. Nachylenie oparć trzech tylnych siedzeń można indywidualnie regulować w sześciu pozycjach w zakresie 12 stopni. Tylna kanapa przesuwana o 13 cm pozwala uzyskać dodatkową przestrzeń na nogi lub jeszcze większą przestrzeń bagażową. Oparcie tylnej kanapy składane w proporcjach 40:20:40 umożliwia proste i elastyczne powiększanie pojemności bagażnika z 450 aż do 1460 l .

Po środku minimalistycznego kokpitu znajduje się okrągły wyświetlacz OLED o średnicy 240 mm. Nowy centralny zestaw wskaźników ze szlachetną szklaną powierzchnią umożliwia wygodną i intuicyjną obsługę wszystkich funkcji inforozrywki i systemów wspomagających kierowcę za pomocą dotyku lub poleceń głosowych. Tryby MINI Experience zmieniają wygląd kokpitu poprzez różne zestawienia efektów wizualnych, oświetlenia ambientowego i dźwięków. Wszystkie funkcje jazdy obsługuje się za pomocą charakterystycznych przełączników MINI.

Po raz pierwszy w MINI Countryman, Driving Assistant Plus oferuje możliwość zautomatyzowanej jazdy na poziomie 2. na drogach ekspresowych. Przy prędkości do 60 km/h kierowca może zdjąć ręce z kierownicy, pod warunkiem, że będzie nadal uważnie śledzić ruch drogowy i będzie gotowy w każdej chwili przejąć prowadzenie.

Cztery warianty stylistyczne o indywidualnym charakterze

Struktura nowej rodziny modeli MINI, dzięki nowym wariantom stylistycznym Essential, Classic, Favoured i JCW, oferuje różnorodne możliwości indywidualizacji samochodu. Poszczególne warianty stylistyczne różnią się kolorem lakieru i dachu, a także elementami wyposażenia wnętrza. Również stylistyka nowego elementu na słupkach C zależy od wybranego wariantu pojazdu.

W szczególnie wyrazistej stylistyce Favoured kontrastujący dach i obramowanie atrapy chłodnicy w kolorze Vibrant Silver tworzą stylowy kontrast dla lakieru Smokey Green. 20-calowe, dwukolorowe i zoptymalizowane aerodynamicznie obręcze kół Windmill Spoke, podkreślają pewny siebie wygląd MINI Countryman C.

We wnętrzu dwukolorowy gradient zdobi tekstylne obicie deski rozdzielczej i boczków drzwi. Ten innowacyjny design został stworzony w specjalnie opracowanym procesie dziania poliestru z recyklingu i podkreśla komfortową atmosferę wnętrza. Oprócz podgrzewanej sportowej kierownicy wariant stylistyczny Favoured oferuje również sportowe fotele obite perforowanym materiałem Vescin dostępnym w trzech kolorach z tradycyjnymi szwami w kontrastującym kolorze.

Źródło: MINI