Concorso d’Eleganza Villa d’Este (24-26 maja 2024 r.) – najbardziej ekskluzywny i szczycący się najdłuższymi tradycjami festiwalu zabytkowych samochodów na świecie

Od 24 do 26 maja 2024 roku BMW Group Classic wspólnie z Grand Hotelem Villa d’Este będzie gospodarzem legendarnego Concorso d’Eleganza Villa d’Este. Najbardziej spektakularne samochody swoich czasów będą jak zwykle rywalizować w ekskluzywnych klasach konkursowych o cenne trofea, przede wszystkim o Trofeo BMW Group, którym szacowne jury nagrodzi głównego zwycięzcę Concorso d’Eleganza.

Komisja selekcyjna Concorso d’Eleganza Villa d’Este ustaliła już następujące klasy konkursowe:

„The Best Car In The World” For 120 Years: Rolls-Royce Celebrates An Historic Birthday

„The Need for Speed: Supercar Stars of the VideoGeneration”

„The Best of Italian Grace and Pace: Maserati at 110”

„Time Capsules: Cars That The Outside World Forgot”

Komisja selekcyjna Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2024 zaprasza właścicieli wyjątkowych klasycznych samochodów do zgłaszania swoich pojazdów do konkursu. Na stronie internetowej wydarzenia

Tutaj można już teraz rejestrować pojazdy w wyznaczonych klasach. Możliwe jest również zgłaszanie pojazdów poza ustalonymi klasami. Kolejne klasy będą ogłaszane sukcesywnie.

BMW i MINI – pierwszy salon sprzedaży w Radomiu już otwarty

Niespotykaną nigdzie na świecie tradycją jest fascynująca wystawa najnowszych samochodów koncepcyjnych. Pojazdy te pokazują, jak współcześni inżynierowie i projektanci wyobrażają sobie samochody przyszłości. Dla właścicieli samochodów koncepcyjnych rejestracja jest już otwarta również w tej kategorii konkursu.

BMW – aktualizacja modeli samochodów na jesień 2023 roku

W roku 2024 na terenie pobliskiej Villa Erba ponownie będą miały miejsce dni dla publiczności – „Concorso d’Eleganza Villa d’Este Public Days”. Powrót tej ważnej części Concorso d’Eleganza Villa d’Este okazał się w 2023 roku wielkim sukcesem. W niedzielę 26 maja „Public Day – Il Festival” po raz kolejny da szerokiej publiczności możliwość obejrzenia parady samochodów uczestniczących w Concorso d’Eleganza Villa d’Este.

W roku 2024 częścią festiwalowego weekendu będzie również wydarzenie „Amici & Automobili – Wheels & Weisswürscht” dobrze znane w Monachium, a ostatnio również nad jeziorem Como. W sobotę 25 maja powitamy modele z klubów i społeczności motoryzacyjnych wszystkich marek z całego świata, które zaprezentują swoje pojazdy licznym odwiedzającym.

Zapytania dotyczące udziału z własnym klasycznym samochodem są obecnie przyjmowane przez BMW Club & Community Management na stronie bccm@bmwgroup-classic.de.

Helmut Käs, szef BMW Group Classic: „Wraz z integracją tych wydarzeń w ramach Concorso d’Eleganza Villa d’Este BMW Group Classic kontynuuje jej rozwój. Intensywnie realizowanym celem jest nadal przekształcenie Concorso d’Eleganza Villa d’Este w najwyższej klasy festiwal motoryzacji – dostępny dla każdego.”

Davide Bertilaccio, CEO Villa d’Este Hotels, podkreśla: „Concorso d’Eleganza Villa d’Este to ekskluzywne i prestiżowe wydarzenie, z którego jesteśmy bardzo dumni. Jest idealnym połączeniem tradycji, szacunku i ponadczasowej elegancji, z których zawsze byliśmy znani. Po raz kolejny będzie to niesamowite święto sztuki motoryzacyjnej, które sięga w przeszłość i dla którego trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce niż Villa d’Este. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy potwierdzić nasze wieloletnie partnerstwo z BMW Group Classic i uczestniczyć w promocji kolejnej edycji.”

Bilety na Concorso d’Eleganza Villa d’Este, a także na „Amici & Automobili – Wheels & Weisswürscht” i „Public Day – Il Festival” można kupić tutaj.

Źródło: BMW