Auta elektryczne marki Kia będą seryjnie wyposażone w przenośne ładowarki firmy Green Cell

Dzięki Już od przyszłego miesiąca wszystkie samochody elektryczne marki Kia wyprodukowane w 2024 roku będą seryjnie wyposażone w przenośne ładowarki Habu SE o mocy 11 kW. Najnowszy produkt krakowskiej firmy Green Cell wyróżnia brak wallboxa umieszczonego na kablu, bo wszystkie jego elementy znajdują się we wtyczkach.

Dzięki temu nowi właściciele samochodów elektrycznych marki Kia nie będą musieli inwestować w montaż wallboxa w garażu. Jego funkcję spełnia przenośna ładowarka Habu SE firmy Green Cell, która zajmuje bardzo mało miejsca i można z niej korzystać zarówno w domu, jak i podczas podróży. Wystarczy dostęp do zwykłego gniazdka.

Kia EV9 zdobywa tytuł „Samochodu rodzinnego 2023 roku” w konkursie TopGear.com Awards

We wtyczce ładowarki Habu SE znajduje się wyświetlacz, na którym są widoczne wszystkie opcje i parametry ładowania. Ładowarką steruje się za pomocą jednego przycisku. Urządzenie jest dostarczane w eleganckim etui.

Kia Ceed Kombi 1.5 T-GDI 160 KM 7DCT – komfort, elegancja i oszczędność

Innowacyjność, funkcjonalność i elegancję przenośnej ładowarki Habu SE potwierdza prestiżowa nagroda Red Dot Design Award, którą firma Green Cell otrzymała w tym roku.

Źródło: KIA