Kia EV9 zdobywa tytuł „Samochodu rodzinnego 2023 roku” w konkursie TopGear.com Awards

Kia EV9 wygrała w kategorii „Samochód rodzinny roku” w konkursie TopGear.com Awards 2023. W pełni elektryczne EV9 – nowy flagowy SUV marki Kia – zaimponowało jurorom połączeniem przyjaznej rodzinie przestrzeni, dużego zasięgu, nowoczesnej technologii oraz nowatorskiego i odważnego designu, a także rozwiązań, które świadczą o zrównoważonym rozwoju marki. O EV9 można przeczytać w najnowszym numerze magazynu BBC Top Gear, który jest poświęcony najlepszym i najbardziej pożądanym samochodom na świecie.

Ollie Kew, zastępca redaktora naczelnego Top Gear, powiedział: Kia EV9 podoba nam się – między innymi – za to, że jest mniej irytująca w obsłudze niż jej konkurenci i na jednym ładowaniu akumulatora potrafi zajechać znacznie dalej. Podobają nam się również masujące oraz podgrzewane i wentylowane siedzenia w stylu foteli Bentleya Bentaygi, mnogość praktycznych schowków, czy prostota automatycznego składania foteli. To zdecydowanie jeden z najciekawszych samochodów 2023 roku. Nie tylko ze względu na to, co potrafi, ale także z uwagi na to, co sobą prezentuje. Połączenie ekologii i ekskluzywności nie jest łatwe, ale EV9 radzi sobie z tym jednocześnie znakomicie i w bardzo dobrym stylu”.

Kia EV9 – już można zamawiać flagowego, elektrycznego SUV-a w cenie od 323,9 tys. zł

Kia EV9 oferuje zasięg do 563 km (w cyklu mieszanym WLTP) i jest wyposażona w technologię ultraszybkiego ładowania prądem o napięciu 800 V, która umożliwia naładowanie akumulatora od 10 do 80 procent w zaledwie 24 minuty przy użyciu najmocniejszych publicznych ładowarek. EV9 już można zamawiać w Europie.

Kia EV9 – znamy zasięgi wszystkich oferowanych w Polsce wersji

Po EV6 i Niro EV, EV9 jest najnowszym z rozwijającej się rodziny aut elektrycznych marki Kia. Niedawno, podczas wydarzenia „EV Day 2023”, Kia zaprezentowała Concept EV3 i Concept EV4, a także gotowy do produkcji model EV5, potwierdzając tym samym ambitny plan, który zakłada, że Kia przyspiesza przejście na samochody elektryczne i będzie liderem rynku aut elektrycznych na świecie.

Źródło: KIA