Marka VOYAH po raz pierwszy zaprezentowana w Polsce

Auto Fus Group do swojego portfolio dołączył kolejną markę. To chińska marka samochodów z napędem czysto elektrycznym klasy premium. Pierwszym modelem, który zaprezentował się polskiej publiczności, jest Voyah Free, SUV klasy premium z napędem elektrycznym, którego design powstał w studiu ItalDesign.

Powstała w 2020 roku marka Voyah należy do drugiego co do wielkości koncernu motoryzacyjnego w Chinach, Dongfeng Motor Corporation, który jest obecny na tamtejszym rynku od 1969 r. Voyah łączy wyjątkowe osiągi z najnowszymi inteligentnymi technologiami, ale celem marki jest także podkreślanie bogactwa kultury chińskiej i wciągających historii, które za nią stoją.

NIO EC7 – elektryczny chiński SUV-coupé z zasięgiem 920 km

Dzięki nasyceniu DNA zredefiniowaną esencją filozofii chińskiej kultury, współczesną estetyką przemysłowego designu oraz nieuznającym granic duchem innowacji, Voyah kształtuje na nowo „chińską elegancję” i tworzy całkowicie nowy obraz chińskich samochodów.

Zaprezentowany podczas polskiej premiery Voyah Free dysponuje wzorowym przyspieszeniem (0-100 km w 4,4 sek), 20 systemami wspomagającymi kierowcę oraz ponad 50 pozostałymi systemami gwarantującymi komfortową i bezpieczną podróż, w tym system night vision, pneumatyczne zawieszenie, inteligentny szklany dach czy Dynaudio. To SUV klasy wyższej mierzący aż 490,5 cm długości i 195 cm szerokości. Sam rozstaw osi to 296 cm. Tym samym Voyah Free będzie rywalizować z Audi Q8 e-tron, BMW iX oraz Mercedesem EQE SUV. Elektryczny SUV premium klasy wyższej o mocy 489 KM ma w Polsce kosztować od 360 tys. zł.

Pierwsze chińskie auto powstało 65 lat temu dla Mao Zedonga

Samochód jest oparty na architekturze Electric Smart Secure Architecture zapewniającej bezpieczeństwo, wygodne prowadzenie samochodu i wyjątkowy komfort.

Zasięg WLTP samochodu to 500 km. Free napędzają dwa silniki (po jednym na każdą oś) o łącznej mocy systemowej 489 KM (przód 310 KM i tył 410 KM). Bateria ma pojemność brutto 106 kWh (100 kWh netto), przy czym maksymalna moc ładowania wynosi 120 kW.

Voyah Free ma unikalny program gwarancyjny obejmujący 8 lat/160 tys. km przebiegu na baterię oraz 5 lat/100 tys. km przebiegu na samochód.

Źródło: Auto Fus