Lime świętuje 5 lat w Polsce

Lime, największa na świecie firma oferująca współdzielone pojazdy elektryczne, świętuje 5 lat działalności w Polsce. Amerykańska marka jako pierwsza wprowadziła do naszego kraju e-hulajnogi, które można wynająć na minuty. W październiku 2018 roku pojazdy Lime zadebiutowały we Wrocławiu.

E-hulajnogi Lime bardzo szybko zyskały popularność w Polsce, niedługo po wprowadzeniu pojazdów do Wrocławia, przyszła kolej na kolejne miasta – Warszawę oraz Poznań. W 2018 roku firma dysponowała flotą 2600 pojazdów, obecnie liczba ta zwiększyła się do 23 000 e-hulajnóg – to wzrost o ponad 780%.

„Pięć lat obecności Lime w Polsce daje nam możliwość szerokiej analizy dalszych możliwości. Cały czas dostrzegamy kolejne szanse zwiększenia dostępności oferowanej przez nas usługi. Chcemy dotrzeć z ofertą do jak największej liczby użytkowników, ponieważ wierzymy, że mikromobilność współdzielona stanowi doskonałe uzupełnienie dla transportu publicznego. To, jak szybko rozwija się Lime w Polsce, obrazuje najlepiej liczba miast, w których operujemy. Gdy zaczynaliśmy działać na polskim rynku było to zaledwie kilka największych miast, natomiast teraz jesteśmy dostępni w 50 miejscowościach i dysponujemy flotą ponad 23 tys. e-hulajnóg” – komentuje Maciej Szwed, Dyrektor Regionalny w Lime.

Citroëna My Ami Buggy – 800 egz. sprzedano w ciągu 10 godzin

Z usług oferowanych przez Lime skorzystało do tej pory ponad 3 mln Polaków, którzy przejechali na e-hulajnogach ponad 31 mln km. Te liczby potwierdzają duży potencjał rozwiązań z zakresu mikromobilności na krajowym rynku. Polski oddział przyczynia się do globalnego sukcesu firmy i podjęte zostały kolejne decyzje dotyczące rozwoju Lime. W bieżącym roku firma uruchomiła program pilotażowy dotyczący możliwości wynajmu rowerów Lime. Z urządzeń można skorzystać obecnie tylko w Warszawie, jednak firma nie wyklucza możliwości poszerzenia zakresu tej usługi.

„Rosnący popyt na współdzielone rowery elektryczne i hulajnogi elektryczne Lime pomaga firmie wyróżnić się na tle konkurencji poprzez silny wzrost, utrzymujący się, dodatni wynik EBITDA i poprawę marży o 29 p.p. rok do roku. Polski oddział jest ważny w globalnych strukturach firmy. Przez ostatnie trzy i pół roku generowaliśmy dodatni wynik EBITDA, także podczas pandemii” – dodaje Maciej Szwed.

Scootersharing na polskim rynku rozpędza się – hulajnogi elektryczne na minuty dostępne już w 60 miastach

5 lat działalności Lime w Polsce – kluczowe statystyki

• Liczba miast (stan na 2023) – 50
• Liczba przejazdów – ponad 20,5 mln
• Dystans od początku – ponad 31 mln km
• Dystans w jednostce “wokół równika”-  778.8
• Podróże na Księżyc tam i z powrotem – 42.7
• Zredukowana ilość emisji CO2 – 1660t
• Uniknięte podróże samochodem – ponad 5 mln
• Uniknięte km podróży samochodem – prawie 8 mln km
• Liczba użytkowników Lime w Polsce – ponad 3 mln

Informacja o firmie Lime

Misją Lime jest budowanie przyszłości, w której transport jest wspólny, przystępny cenowo i wolny od emisji CO2. Jako największy na świecie dostawca współdzielonych pojazdów elektrycznych, Lime współpracuje z miastami, aby oferować elektryczne rowery i hulajnogi do podróży poniżej pięciu mil. Jedna ze 100 najbardziej wpływowych firm w 2021 roku wg magazynu Time. Użytkownicy Lime zrealizowali ponad 450 milionów przejazdów w ponad 280 miastach na pięciu kontynentach. Lime tworzy nową generację ekologicznych, alternatywnych środków transportu. W Polsce firma jest obecna od 2018 r., posiada flotę ponad 23 000 e-hulajnóg w ponad 50 polskich miastach.