Opel zapowiada premiery nowych modeli w 2024 roku

 

dyrektor generalny marki Opel, Florian Huettl, ogłosił podczas Kongresu Automobilwoche w Berlinie trzy ważne kamienie milowe dla producenta samochodów z Rüsselsheim zaplanowane na rok 2024. W przyszłym roku Opel będzie świętował 125-lecie produkcji swoich samochodów i zaoferuje co najmniej jeden model z napędem elektrycznym w każdej linii modelowej.

Ponadto następca Crosslanda i całkiem nowy Grandland będą dostępne z napędem w pełni elektrycznym. To oznacza, że już w przyszłym roku każdy model w portfolio niemieckiej marki będzie dostępny w wersji w pełni elektrycznej.

Tym samym marka Opel konsekwentnie zmierza w kierunku elektromobilności. Nowy Opel Grandland będzie produkowany w fabryce w Eisenach w Turyngii i będzie oparty na innowacyjnej platformie Grupy STLA Medium.

Opel Corsa w nowej kampanii reklamowej

Nowy Opel Corsa – bardziej nowoczesny i bardziej cyfrowy

„2024 to nie tylko rok ważnej rocznicy dla naszej marki. W imponujący sposób pokazujemy również, jak skutecznie Opel radzi sobie z transformacją w przemyśle motoryzacyjnym. Uzupełniamy naszą zelektryfikowaną gamę o całkowicie elektryczne wersje następców modeli Crossland i Grandland. Naszym celem jest przystępna cenowo, neutralna pod względem emisji CO2 mobilność” – powiedział Huettl w stolicy Niemiec.

Źródło: Opel