Opel Corsa w nowej kampanii reklamowej

Niemiecki producent samochodów, marka Opel, rozpoczęła w Polsce nową kampanię reklamową zatytułowaną „Yes, of Corsa”, promującą nową wersję najlepiej sprzedającego się małego samochodu, Opla Corsy. Nowy Opel Corsa dostępny jest na polskim rynku w leasingu dla firm już za 599 zł netto miesięcznie.

Ta globalna kampania jest trzecią kampanią stworzoną wspólnie z agencją kreatywną Opla Jung von Matt, a została wyreżyserowana przez wielokrotnie nagradzanego angielskiego reżysera Henry’ego Scholfielda, który wyreżyserował teledyski dla takich artystów jak Ed Sheeran, Billie Eilish i Dua Lipa.

Kampania ma młody, cyfrowy i wiralowy charakter. Została zaprojektowana w taki sposób, aby być atrakcyjną dla osób poszukujących łatwej i ekscytującej mobilności elektrycznej. Tworzą ją wpadająca w ucho i zapadająca w pamięć ścieżka dźwiękowa oraz klatki kinowe, które stawiają pytania typu: „Czy ma duży zasięg?”, „Czy szybko się ładuje?” lub „Czy przyjemnie się prowadzi?”. Odpowiedź na wszystkie te pytania brzmi: „Yes, of Corsa!”.

Nowy Opel Corsa wjeżdża do Polski w cenie od 77,2 tys. zł

Rebecca Reinermann, wiceprezes marki Opel ds. marketingu, powiedziała: „Jesteśmy bardzo podekscytowani nową kampanią #YesOfCorsa. Nasza nowa Corsa jest odpowiedzią na zapotrzebowanie na przystępną, ekscytującą, kompaktową i zrównoważoną mobilność. Kampania #YesOfCorsa wyraźnie wzmacnia ten przekaz i podkreśla zalety naszego bestsellera. Wspiera również nasze przejście na mobilność elektryczną. Doskonała i innowacyjna – to nie historia, która zaczyna się od długiego scenariusza telewizyjnego. Zamiast tego kampania jest obecna we wszystkich formatach oraz kanałach i dociera do naszych klientów tam, gdzie się oni znajdują. Jednocześnie jest sugestywna, spójna z marką, a przede wszystkim przyjemna w odbiorze. Osobiście chcę podziękować zespołowi – zarówno z Opel/Vauxhall, jak i naszym partnerom agencyjnym – za tak silne reprezentowanie jednego z naszych najważniejszych modeli i naszej marki”. Lukas Liske i Daniel Schweinzer, dyrektorzy zarządzający w  firmie Jung von Matt HAVEL, powiedzieli: „Czy reklama samochodu może znowu być zabawna? Yes, of Corsa! Zwłaszcza jeśli chodzi o samochody elektryczne. Kampania pokazuje, jak duży potencjał drzemie w marce Opel”.

Nowy Opel Corsa – bardziej nowoczesny i bardziej cyfrowy

Kampania jest obecnie wdrażana. Posługuje się targetowaniem w modelu omnichannel, wykorzystując tradycyjną telewizję linearną, radio, nielinearne wideo online, zewnętrzną reklamę cyfrową (Digital out of Home), format stories, rolki na Instagramie, snippety, ale także po raz pierwszy wykorzystuje 2-minutowe wideo online wraz z innowacyjnymi GIF-ami, które można udostępniać. Nowa kolekcja produktów merchandisingowych dostępna jeszcze w tym roku w sprzedaży online lub u dealerów marki Opel jest dodatkowym wsparciem kampanii. Kampania jest wzmacniana również na poziomie lokalnym poprzez liczne działania zwiększające zaangażowanie, m.in. konkurs muzyczny we Włoszech i ekscytującą współpracę w zakresie gamingu w Hiszpanii.

Kampania reklamowa wspiera wprowadzenie na rynek nowego Opla Corsy. Bestseller w segmencie małych samochodów, którego sprzedaż wyniosła 14,5 mln sztuk od momentu jego premiery w 1982 roku, nadal pozostaje niezwykle popularny. Opel Corsa był najlepiej sprzedającym się małym samochodem w Niemczech i Wielkiej Brytanii w 2021 i 2022 roku i jest na dobrej drodze, aby powtórzyć ten sukces w 2023 roku. Nowa Corsa z dumą prezentuje niepowtarzalny Opel Vizor, charakterystyczny przedni pas samochodu i jest dostępna z dwoma elektrycznymi układami napędowymi lub z oszczędnymi silnikami spalinowymi. Nowy silnik elektryczny o mocy 115 kW/156 KM i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 260 Nm zapewnia dynamiczną i cichą jazdę. Jedno ładowanie akumulatora o pojemności 51 kWh wystarcza na lokalnie bezemisyjne przejechanie do 405 km (zgodnie z WLTP2). Ładowanie akumulatora do 80% za pomocą prądu stałego DC o mocy 100 kW zajmuje ok. 30 minut.

Opel Corsa nadal oferuje i po raz kolejny demokratyzuje zaawansowane technologie, które wcześniej były dostępne tylko w drogich modelach, do których należą nowe matrycowe reflektory IntelliLux LED z 14 elementami LED, ergonomiczne fotele z funkcją masażu, system informacyjno-rozrywkowy Multimedia Navi nowej generacji oraz najnowsze funkcje wspomagania kierowcy.

Źródło: Opel