Nowy CITROËN Ë-C3 jest już dostępny w przedsprzedaży w Polsce od 110,6 tys. zł

Wraz z premierą Citroëna C3 czwartej generacji marka rzuca wyzwanie dotychczasowym europejskim standardom projektowania i konstruowania samochodów z segmentu B. W 100% elektryczny ë-C3 oferuje najwyższy w swojej klasie komfort, łatwą obsługę, doskonałe wyposażenie i świetny stosunek jakości do ceny, a przy tym jest produkowany w Europie.

W 100% elektryczny model ë-C3 dumnie stoi na czele czwartej generacji najpopularniejszego samochodu Citroëna, który od premiery pierwszej generacji w 2002 roku sprzedał się w liczbie ponad 5,6 miliona egzemplarzy. C3 jest najpopularniejszym modelem marki i stanowi 29 procent wolumenu sprzedaży Citroëna w Europie. W 2022 roku model C3 zdobył 11 procent całego europejskiego rynku samochodów z segmentu B.

Nowy ë-C3 zapowiada nowy rozdział w historii Citroëna. Popularna i odważna marka zmienia się i podejmuje zdecydowane działania na rzecz powszechnej dostępności pojazdów w 100% elektrycznych. Dowodem na to jest pierwszy zaprojektowany i wyprodukowany w Europie w pełni elektryczny hatchback z segmentu B, skierowany do klientów pragnących cieszyć się bezemisyjną mobilnością w uczciwej i przystępnej cenie.

Citroën C3 – czwarta generacja już elektryczna ë-C3

Nowy Citroën ë-C3 jest dostępny w dwóch wersjach wyposażenia:

1 – YOU

Podstawowa seria You wyróżnia się bogatym wyposażeniem standardowym, obejmującym m.in. reflektory LED, zawieszenie Citroën Advanced Comfort®, Active Safety Brake (system hamowania awaryjnego), nowy wyświetlacz head-up Citroëna, system informacyjno-rozrywkowy My Citroen Play ze stacją dokującą na smartfona, elektrycznie sterowane lusterka boczne, automatyczne oświetlenie, czujnik parkowania z tyłu, tylny spojler, tempomat, klimatyzację manualną i 6 poduszek powietrznych.

Wersja YOU jest dostępna w Polsce od 110 650 zł.

2 – MAX

W najlepiej wyposażonej w gamie serii „Max” dostępne są dodatkowo 17-calowe diamentowane obręcze ze stopów lekkich, dwukolorowe nadwozie z kontrastującym dachem, ozdobne relingi dachowe, przednie i tylne osłony podwozia, kolorowy ekran dotykowy o przekątnej 10,25 cala z funkcją wyświetlania ekranu smartfona, fotele Citroën Advanced Comfort®, automatyczne wycieraczki, elektrycznie składane i podgrzewane lusterka boczne, kierownica obszyta skórą, drugi rząd siedzeń składany w proporcji 60/40 oraz regulacja fotela kierowcy, tylne światła full LED, przyciemniane szyby z tyłu, fotele z materiału TEP, automatyczna klimatyzacja, nawigacja 3D, bezprzewodowe ładowanie, kamera cofania, elektrochromatyczne lusterko wsteczne i elektrycznie sterowane tylne szyby.

Wersja MAX jest dostępna w Polsce już od 132 100 zł.

Citroën C5 X Hypnos – komfort i elegancja serii limitowanej

Nowy ë-C3 jest oferowany w 5 wyrazistych kolorach lakieru wysokiej jakości – Polar White, Montecarlo Blue, Elixir Red, Mercury Grey i Perla Nera Black. Charakterystyczny dla Citroëna dwukolorowe nadwozie z kontrastującym dachem jest oferowane klientom w standardzie w kolorze czarnym lub białym w wersji Max, z linią podziału przebiegającą idealnie wzdłuż wyraźnej krawędzi przetłoczonej na słupku C.

Wzmocnienie marki w Europie

Nowy ë-C3 jest pierwszym w 100% elektrycznym przedstawicielem segmentu B oferowanym w regionie przez europejskiego producenta na tym poziomie cenowym, który został zaprojektowany w Europie, a konkretnie w studiu Citroëna w zakładzie Stellantis Automotive Design Network w Velizy-Villacoublay pod Paryżem, i będzie produkowany w Europie w zakładzie produkcyjnym Stellantis Trnava na Słowacji. Nowy Citroën ë-C3 pojawi się w salonach dealerskich w drugim kwartale 2024 roku.

Chociaż Citroën spodziewa się, że nowy ë-C3 dokona poważnych zawirowań na rynku hatchbacków z segmentu B, które są projektowane i konstruowane w Europie, to dla nabywców samochodów zainteresowanych jeszcze tańszą jazdą po mieście w trybie w pełni elektrycznym nadchodzą jeszcze lepsze wieści. W 2025 roku do nowego modelu o zasięgu 320 km dołączy wersja o zasięgu 200 km, co sprawi, że nowy Citroën ë-C3 będzie jeszcze bardziej przystępny cenowo i będzie kosztował 19 900 euro.

Samochód daje początek rodzinie nowych modeli, które odegrają istotną rolę we wzbogacaniu europejskiej oferty produktowej Citroëna i wartości marki, a także w dalszym umacnianiu jej konkurencyjnej pozycji na najważniejszym rynku.

Nowego Citroëna ë-C3 można zamówić w przedsprzedaży tutaj. Przedsprzedaż trwa do 17 grudnia.

Źródło: Citroën