Jeep Avenger – 40 tys. zamówień i większy udział marki w segmencie B-SUV w Europie

W pełni elektryczny Jeep® Avenger coraz mocniej zaznacza obecność marki Jeep w bardzo konkurencyjnym segmencie B-SUV na rynku europejskim. Od chwili swojej premiery na Salonie Samochodowym w Paryżu w ubiegłym roku, klienci złożyli już ponad 40.000 zamówień na Europejski Samochód Roku 2023.

Dzięki wynikom Avengera w okresie od stycznia do sierpnia bieżącego roku, sprzedaż marki Jeep w segmencie B-SUV wzrosła o 33,5% w porównaniu z rokiem ubiegłym, co odpowiada wzrostowi wolumenu o 60% w porównaniu ze wzrostem branży w tym segmiencie na poziomie 12,8%. W ciągu ostatnich trzech miesięcy pierwsze dostawy Jeepa Avengera na kilku kolejnych rynkach przyczyniły się do wzrostu sprzedaży marki w tym segmencie.

Dynamiczny wzrost sprzedaży Jeepa Avengera dopełnia szerokie uznanie branży dla pierwszego w pełni elektrycznego SUV-a marki. Od samego początku zaprojektowany i produkowany jako model marki Jeep, Avenger zgromadził już 10 nagród i wyróżnień branżowych, m.in. „Europejski Samochód Roku 2023”, „Najlepszy Rodzinny SUV” w plebiscycie Women’s World Car of the Year 2023 i „Samochód Elektryczny Roku” w konkursie Top Gear UK Awards.

Jeep CJ – najbardziej znany i najdłużej produkowany cywilny Jeep

Ponad 40% potwierdzonych zamówień klientów na Avengera dotyczy wersji BEV, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu klientów w pełni elektryczną wersją Jeepa Avengera.

Marka Jeep wprowadza na rynki europejskie nowego Wranglera MY2024

Sukcesowi nowego Jeepa Avengera towarzyszy także duża dynamika sprzedaży Jeepa Renegade, która dotrzymuje kroku wolumenowi sprzedaży osiągniętemu w ubiegłym roku, z ponad 32.000 zarejestrowanych nowych samochodów w porównaniu z 31.705 w tym samym okresie 2022 roku.

Eric Laforge, dyrektor marki Jeep w Europie, powiedział: Jeep Avenger został zaprojektowany tak, aby idealnie wpasować się w potrzeby europejskich klientów, czego dowodem są imponujące wyniki, jakie Avenger osiąga w całej Europie. Sukcesowi Jeepa Avengera towarzyszy mocna dynamika sprzedaży Jeepa Renegade, która rośnie z roku na rok, pokazując, że oba te pojazdy wzajemnie się uzupełniają, oferując dwie zupełnie różne, przyjazne dla środowiska i atrakcyjne alternatywy produktowe na wysoce konkurencyjnym rynku B-SUV”.

Avenger i Renegade to dwa uzupełniające się samochody, które również napędzają wzrost marki Jeep w segmencie niskoemisyjnych B-SUV-ów (LEV). W Europie Jeep zajmuje piąte miejsce z udziałem w rynku w segmencie SUV-ów wynoszącym 10,6% (dla porównania, w ubiegłym roku było to 9,6%), natomiast we Włoszech marka dominuje w tym segmencie z udziałem w rynku na poziomie 49,9%.

Również we Włoszech Renegade jest nadal jednym z ulubionych modeli klientów, o czym świadczy wysoka sprzedaż. Dominuje on w segmencie B-SUV-ów z 7,9% udziałem w rynku (dla porównania, w ubiegłym roku było to 7,5%), a udział marki wzrósł do 11,4% w połączeniu z 3,5% udziałem w rynku Avengera.

Ponadto, marka Jeep odnosi również dobre wyniki w Niemczech, Hiszpanii, Polsce i Holandii, osiągając dwucyfrowy udział w rynku.

W pełni elektryczny Jeep Avenger

Avenger oferuje DNA marki Jeep w kompaktowym wydaniu oraz wyjątkowe połączenie możliwości, stylu, funkcjonalności i zaawansowanych technologii. Będąc czystym wyrazem „esencji wolności”, Avenger oferuje charakterystyczne dla marki Jeep osiągi w kompaktowej formie, gwarantując spokój ducha w każdych warunkach, zarówno na drodze, jak i poza nią. Nowy elektryczny układ napędowy łączy unikalny 400-woltowy silnik elektryczny, oferując bezstresowy zasięg do 400 km w cyklu WLTP i do 550 km w jeździe miejskiej, a dzięki możliwości szybkiego ładowania, zaopatrzenie się w codzienną dawkę energii pozwalającą przejechać 30 km, zajmuje zaledwie trzy minuty.

Jeep Avenger oferuje cztery poziomy wyposażenia, a każdy z nich ma określoną misję: Avenger to nowy poszukiwacz przygód, Longitude uosabia sprawiające radość możliwości, Altitude zapewnia więcej technologii i ekskluzywności, a Summit to manifest wolności. Według danych, 80% sprzedanych egzemplarzy Jeepa Avengera stanowią dwa najwyższe poziomy wyposażenia (Altitude i Summit). Ulubionym kolorem wybieranym w 30% całkowitej sprzedaży jest Vulcan (czerń).

Jeep Renegade

Ulubieniec klientów w segmencie B-SUV-ów, Jeep Renegade łączy niezrównane możliwości terenowe ze stylistyką i wymiarami, które czynią go idealnym samochodem do miejskiego stylu życia. Dzięki swojej zwinności i właściwościom jezdnym Renegade jest świetnym samochodem na krótkie wycieczki po mieście, ale także idealnym SUV-em do odkrywania nowych szlaków. Jeep Renegade jest dostępny w wersji 4xe Plug-in Hybrid, która łączy silnik Turbo T4 z mocnym silnikiem elektrycznym, zapewniając lepsze osiągi i pełny komfort.

Źródło: Jeep