Audi RS Q e-tron w trasie przez trzy miasta: Madryt, Paryż i Sztokholm

Trzy zespoły kierowców Audi w napędzanych elektrycznie prototypach przejechały obok najpiękniejszych zabytków trzech europejskich stolic. Pałace królewskie w Hiszpanii i Szwecji, czy Wieża Eiffla i bazylika Sacré-Cœur w Paryżu, to tylko niektóre z licznych przystanków na trzech trasach. Driftując w wybranych lokalizacjach, RS Q e-tron dało również spektakularny pokaz mocy swojego elektrycznego napędu o mocy 263 kW (358 KM).

Przechodnie odwracali się, by spojrzeć na przyciągający wzrok samochód. Wielu podziwiało go, robiło zdjęcia i prosiło o autografy, które zawodowi kierowcy i piloci z przyjemnością rozdawali. „Trzy miejskie pokazy były okazją do bliższego pokazania innowacyjnego samochodu” – powiedział szef Audi Motorsport Rolf Michl. „Nasz fascynujący prototyp to przesłanie, którym inspirujemy ludzi.”

Audi RS 7 Sportback performance mocniejsze i szybsze niż którekolwiek

Audi jest jednym z pionierów elektryfikacji w sportach motorowych. Ze swoim programem w tej dziedzinie wystartowało już w roku 2012. Marka opracowała RS Q e-tron z napędem elektrycznym i konwerterem energii z myślą o odnoszeniu sukcesów w pustynnych sportach motorowych. Konwerter energii składa się z silnika spalinowego i generatora.

Audi RS e-tron GT Ice Race Edition – ekskluzywna limitowana seria od Audi Sport GmbH

Od tego sezonu Audi stosuje w nim zrównoważone paliwo, które pozwala zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o ponad 60 procent. W ubiegłym roku Team Audi Sport odniósł zwycięstwo w Abu Dhabi Desert Challenge. W dwóch dotychczasowych edycjach Rajdu Dakar, Audi RS Q e-tron zdobyło łącznie sześć zwycięstw etapowych i 28 razy uplasowało się na podium w klasyfikacji dziennej.

Źródło: Audi