Audi sprzedaje służbowe pojazdy piłkarzy FC Bayern Monachium

Światowej klasy skład, zarówno na boisku, jak i poza nim: na Audi Piazza w Ingolstadt, pracownicy Audi zaprezentowali piłkarzom FC Bayern Monachium ich samochody służbowe na nowy sezon. Cała flota pojazdów ponownie składa się z w pełni elektrycznych aut klasy premium. We wrześniu, odświeżone samochody używane przez gwiazdy futbolu w poprzednim sezonie, będą dostępne w sprzedaży.

W sezonie 2023/24, który rozpoczął się kilka dni temu, piłkarze FC Bayern Monachium będą jeździć w pełni elektrycznymi modelami premium Audi RS e-tron GT, Audi Q8 e-tron, Audi Q8 Sportback e-tron i Audi Q4 Sportback e-tron. W tym roku najpopularniejszym wśród profesjonalnych piłkarzy modelem Audi jest po raz kolejny Audi RS e-tron GT. To czterodrzwiowe coupé wybrało aż dwunastu zawodników Bayernu, w tym Thomas Müller, Leroy Sané i Joshua Kimmich. Dzięki łącznej mocy 440 kW (598 KM), Audi RS e-tron GT przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,3 sekundy. Jego wysokonapięciowy akumulator zapewnia zasięg do 488 kilometrów, a dzięki technologii 800 V szybko się ładuje.

FC Bayern München

Flota nowych pojazdów znajdzie na terenie klubu przy Säbener Straße w Monachium optymalną infrastrukturę e-mobilności. Audi i FC Bayern zainstalowały tam wspólnie aż 38 punktów ładowania. Ponad 20 punktów ładowania jest również dostępnych przy Allianz Arena. „W swoim wieloletnim partnerstwie FC Bayern Monachium i Audi reprezentują postęp, pasję i wysoką wydajność. W tym sezonie udowadniamy to ponownie, przekazując piłkarzom i działaczom w pełni elektryczną flotą pojazdów. Wspólnie bazujemy na wcześniejszych sukcesach i nadal kształtujemy zrównoważoną i progresywną przyszłość” – mówi Hildegard Wortmann, członek zarządu AUDI AG ds. sprzedaży i marketingu.

Oryginalne samochody zawodników na sprzedaż

Oryginalne, choć używane samochody zawodników z ubiegłego sezonu, już wkrótce będą wystawione na sprzedaż. Oprócz pojazdów, które Audi poddaje teraz odświeżeniu, nabywcy otrzymają certyfikat autentyczności i koszulkę podpisaną przez poprzedniego właściciela auta. Wśród samochodów wystawionych na sprzedaż znajduje się kilka modeli Audi RS e-tron GT, m.in. ten należący do Serge’a Gnabry’ego.

Audi RS 7 Sportback performance mocniejsze i szybsze niż którekolwiek

Osoby zainteresowane nabyciem takiego samochodu, mogą składać wnioski o rezerwację za pośrednictwem tabletów w strefie Audi Experience w FC Bayern World podczas targów IAA Mobility 2023 w Monachium (od 5 do 10 września). Auta będą sprzedawane na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”.

Audi RS 6 Avant performance z mocą 630 KM

Pracownicy Audi i dzieci spotykają gwiazdy futbolu

Podczas przekazywania samochodów, niektórzy pracownicy Audi mieli okazję przeżyć niezapomniane chwile: około 30 z nich osobiście wręczało kluczyki do samochodu piłkarzom, i w ten sposób miało okazję twarzą w twarz spotkać się z gwiazdami piłkarskiego mistrza Niemiec. Tę samą okazję miało również grono dzieci osób zatrudnionych w zakładach Audi. Na Audi Piazza w Ingolstadt gwiazdy piłki nożnej znalazły też czas na autografy i selfie z fanami.

Thomas Müller

Następnie zespół zajrzał za kulisy siedziby głównej Audi w Ingolstadt i odwiedził między innymi linię montażową, warsztat blacharski, Lighting Assistance Center i centrum tuneli aerodynamicznych.

Andreas Jung, członek zarządu FC Bayern Monachium odpowiedzialny za marketing, powiedział: „Po ponad 20 latach partnerstwa, FC Bayern i Audi wyjątkowo dobrze współpracują jako zespół. W tym sezonie kontynuujemy naszą podróż w kierunku zrównoważonej mobilności. W ten sposób oba podmioty dążą do osiągania dalszych sukcesów – zarówno na boisku, jak i w zaangażowaniu w jeszcze bardziej ekologiczną przyszłość.”

Audi wspiera FC Bayern Monachium od roku 2002. Partnerstwo zostało niedawno przedłużone do roku 2029. Współpraca z kobiecą drużyną FC Bayern, którą Audi wspiera od 2021 roku i niedawno przedłużyło, potrwa co najmniej do 2025 roku. Marka z czterema pierścieniami w logo jest również od 2011 roku udziałowcem FC Bayern München AG.

Źródło: Audi