Monterey Car Week 2023 – Lexus RZ Sport oraz modele GX i TX

Monterey Car Week w Pebble Beach to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń motoryzacyjnych w USA. Dla Lexusa to bardzo wyjątkowe miejsce, bo nieopodal mieści się siedziba studia Calty Design Research, które odpowiada za koncepcje stylistyczne wielu modeli marki. Ponadto Lexus od 25 lat sponsoruje Pebble Beach Concours d ’Elegance®, czyli konkurs designu samochodów, a od 21 lat jest partnerem kompleksu Pebble Beach Resorts® z ikonicznym polem golfowym, na którego terenie prezentowane są auta.

Podczas Monterey Car Week 2023 Lexus pokaże po raz pierwszy w USA prototypowy model RZ Sport Concept. Samochód powstał na bazie elektrycznego RZ-a, ale ma mocniejszy napęd z dwoma silnikami elektrycznymi o mocy 150 kW każdy, które napędzają obie osie. W prototypowym modelu zmodyfikowano układ jezdny, obniżając zawieszenie o 35 mm, a także zastosowano nowe elementy zaprojektowane pod kątem jak największej wydajności aerodynamicznej. We wnętrzu są cztery sportowe fotele, a z zewnątrz uwagę przyciągają uwagę duże, 21-calowe koła oraz dwukolorowe malowanie nadwozia. Delikatnie błyszczący biały lakier „Hakugin” połączono z czarnym kontrastującym pasem, dodano też akcenty w kolorze niebieskim.

Ralf Tech stworzył limitowaną serię 77 egz. zegarka inspirowanego Lexusem RZ

W Pebble Beach Lexus pokaże także swoje rynkowe nowości. Ważne miejsce na wystawie zajmie LC 500 Inspiration Series oraz dwa duże SUV-y, które nie są oferowane w Polsce. Lexus GX to prawdziwy samochód terenowy premium, który ma nowy silnik 3.5 l V6 z turbodoładowaniem ma 354 KM mocy i 650 Nm momentu obrotowego. Z kolei Lexus TX to zupełna nowość w gamie marki. Oferuje do 7 miejsc oraz trzy wersje silnikowe w tym dwie mocne hybrydy – TX 500h o mocy 371 KM oraz TX 550h+, hybrydę plug-in z silnikiem 3.5 l V6 o mocy 412 KM.

Lexus LC – czyli kultowe silniki i technologie wyprzedzające swoje czasy

Odwiedzający Monterey Car Week 2023 będą mogli skorzystać z jazd testowych na terenie Pebble Beach Resorts®. Do dyspozycji gości oddane zostaną modele LC 500 Convertible, IS 500, RZ 450e, NX 350h, LX 600 oraz LS 500h.

Źródło: Lexus