Ralf Tech stworzył limitowaną serię 77 egz. zegarka inspirowanego Lexusem RZ

Lexus France we współpracy z Ralf Tech, francusko-szwajcarskim producentem zegarków, przygotował limitowaną serię chronometrów o nazwie Ralf Tech X Lexus inspirowanych pierwszym stworzonym od podstaw elektrycznym modelem marki.

Markę Ralf Tech stworzył w 1996 roku Frank Huyghe, by produkować zegarki spełniające oczekiwania osób pasjonujących się nurkowaniem. Tech w nazwie marki odnosi się zarówno do zaawansowanych technologicznie produktów, jak i do głębokiego nurkowania technicznego. Zegarki Ralf Tech wyróżniają się hybrydowym mechanizmem, który łączy precyzję mechanizmu kwarcowego z zasilaniem energią elektryczną. Wytwarzana jest ona podczas naturalnych ruchów nadgarstka, a następnie magazynowana w zminiaturyzowanej baterii.

Lexus LC – czyli kultowe silniki i technologie wyprzedzające swoje czasy

Tylko 77 zegarków Ralf Tech X Lexus

Zegarek Ralf Tech X Lexus korzysta z mechanizmu modelu WRV Electric, a jego design nawiązuje do stylistycznych detali Lexusa RZ. Motyw In-ei, który w aucie wykorzystuje grę światła i cienia do wyświetlania różnych wzorów na panelach drzwi, w zegarku widoczny jest na charakterystycznej tarczy. Szary pasek wykonany z Alcantary inspirowany jest ekologicznym zamszem Ultrasuede, który wykorzystywany jest do obicia foteli w modelu RZ. Logo Lexusa umieszczono z tyłu koperty.

Ralf Tech X Lexus jest też bardzo zaawansowany technologicznie. Mechanizm ELECTRIC RTE001 pozwoli na 100 tys. godzin pracy. Zegarek jest wodoodporny i można z nim zejść pod wodę na głębokość do 300 m. Kopertę wykonano ze stali chirurgicznej 43,8 mm, a wypukłe szkiełko jest z szafiru.

Lexus LX 350h F SPORT Design z rabatem do 59,6 tys. zł

Wyjątkowych zegarków Ralf Tech X Lexus powstało tylko 77. Limitowana seria dostępna jest wyłącznie u dealerów Lexusa we Francji. Zegarek kosztuje 2400 euro.

Źródło: Lexus