Kia ustanawia rekord liczby nagród, które otrzymała w jednej edycji badania J.D. Power

Kia America ustanowiła rekordową liczbę nagród w jednej edycji badania J.D. Power Automotive Performance, Execution and Layout (APEAL). Aż siedem modeli marki Kia zajęło pierwsze miejsce w rankingu w swoich segmentach. To największa liczba pierwszych miejsc dla jednego producenta w 28-letniej historii badania J.D. Power APEAL. Wyróżnienia te uzupełniają największą liczbę nagród, które modele marki Kia zdobyły w badaniu J.D. Power 2023 Initial Quality Study (IQS). Jego wyniki ogłoszono w ubiegłym miesiącu.

Drugi rok z rzędu aż trzy modele marki Kia zdobyły najwyższe wyróżnienia w swoich segmentach, w tym elektryczna Kia EV6 (w kategorii „Najbardziej atrakcyjny kompaktowy SUV”), Kia Carnival (jako „Najbardziej atrakcyjny minivan”) i Kia K5 (w kategorii „Najbardziej atrakcyjny samochód średniej wielkości”). Ponadto, w tym roku pierwsze miejsce w swoich segmentach zajęły również Kia Telluride („Najbardziej atrakcyjny SUV średniej wielkości”), Kia Forte („Najbardziej atrakcyjny samochód kompaktowy”), Kia Rio („Najbardziej atrakcyjny mały samochód”) i Kia Stinger („Najbardziej atrakcyjny samochód średniej wielkości klasy premium”). Wszystkie siedem modeli zostało uznanych za najbardziej atrakcyjne pod względem wrażeń kierowcy i zajęło pierwsze miejsce pod względem zadowolenia kierowcy w badaniu J.D. Power APEAL w 2023 roku.

Nowa Kia Sorento z nowym designem nadwozia i wnętrza

Jako marka najczęściej nagradzana przez J.D. Power zarówno w badaniach J.D. Power APEAL, jak i J.D. Power IQS, Kia udowodnia pozycję lidera nie tylko w branży motoryzacyjnej, ale także w segmencie elektromobilności” – mówi Steven Center, dyrektor operacyjny i wiceprezes Kia Ameryka. „Nasze światowej klasy samochody gwarantują jakość, niezawodność i technologię, których poszukują konsumenci, a wyniki badania J.D. Power APEAL 2023 pokazują nasze ciągłe dążenie do oferowania odpowiedniego połączenia funkcji i atrybutów w wielu modelach”.

Nowa Kia Picanto – miejski hatchback z nowym designem

Do badania APEAL w 2023 roku zaproszono 84 555 właścicieli nowych samochodów z roku modelowego 2023, którzy wzięli udział w badaniu po 90 dniach użytkowania auta. Badanie prowadzono od lutego do maja 2023 roku, na podstawie samochodów zarejestrowanych od listopada 2022 roku do lutego 2023 roku.

Źródło: KIA