Nowa Kia Sorento z nowym designem nadwozia i wnętrza

Krótko po premierze nowej generacji modelu Santa Fe, który stawia na zupełnie nowy język stylistyczny, Kia prezentuje zmodernizowaną wersję technicznie powiązanego modelu Sorento. Choć zmiany nie są aż tak ekstremalne, to i tak na pierwszy rzut oka są interesujące i nadają SUV-owi znacznie bardziej nowoczesny styl.

Zmodernizowany SUV Sorento czwartej generacji zwraca uwagę nowymi reflektorami z pionowo ułożonymi modułami, które otaczają charakterystyczne linie diodowych świateł do jazdy dziennej w kształcie litery T. Maska z tradycyjnym tygrysim nosem wygląda bardziej elegancko i straciła logo , który przeniesiono na pokrywę silnika. Zmodernizowany został również przedni zderzak.

Zmiany projektowe podążają więc za flagowym elektrycznym modelem EV9 lub niedawną modernizacją małego modelu Picanto. W przyszłości zapewne spotkamy się z podobną stylistyką w innych unowocześnionych modelach tej marki.

Kia EV9 – dynamiczny debiut w Europie podczas Goodwood Festival of Speed 2023

Reszta nadwozia wygląda mniej więcej tak samo, ale z tyłu widzimy przeprojektowany zderzak, nowe tylne światła LED i nowe logo marki. W menu powinny pojawić się również nowe style felg aluminiowych i nowe odcienie koloru nadwozia.

Kia Ceed 1.5 T-GDI 160 KM 6MT – oszczędność i elegancja

Kabina zachwyca zmodyfikowaną deską rozdzielczą o prostych liniach i zakrzywionym panoramicznym wyświetlaczem, na który składa się para 12,3-calowych ekranów z najnowszym oprogramowaniem. Pod wyświetlaczem widzimy cienkie wyloty wentylacji, rozciągnięte do krawędzi kabiny, nastrojowe oświetlenie i nowy panel wentylacyjny, nawiązujący do modelu EV6.

Ciekawostką jest nowo zainstalowany czytnik linii papilarnych, dzięki któremu właściciel będzie mógł uruchomić samochód, aktywować tryb „valet” do parkowania samochodu czy dokonywać bezpiecznych płatności. Ponadto kabina zaoferuje również nową paletę tapicerki z nowymi odcieniami.

Pod maską nadal powinny znajdować się jednostki benzynowe, wysokoprężne lub hybrydowe, w tym hybryda typu plug-in, przy czym moc może być ponownie kierowana na jedną lub obie osie. Dane techniczne zostaną opublikowane później, wraz z wprowadzeniem modelu na poszczególne rynki światowe. Zdaniem zagranicznych kolegów prawdopodobnie zobaczymy to dopiero w sierpniu.

Źródło: KIA