Audi Bruksela – wyprodukowano 200 tys. w pełni elektrycznych samochodów

Audi Bruksela produkuje topowe elektryczne SUV-y Audi Q8 e-tron i Audi Q8 Sportback e-tron od grudnia 2022 roku. W ubiegły piątek fabryka w Brukseli świętowała zjazd z taśmy produkcyjnej w pełni elektrycznego Audi z numerem 200 000. Jubileuszowy samochód to Audi Q8 Sportback e-tron w kolorze Soneira Red. Trafi on na jeden z europejskich rynków marki.

Audi Bruksela produkuje Audi Q8 e-tron i Audi Q8 Sportback e-tron – topowe elektryczne SUV-y marki – od grudnia 2022 roku. Jednak pierwszym w pełni elektrycznym modelem, który już wcześniej zjeżdżał z tamtejszej linii produkcyjnej było Audi e-tron. Fabryka w Brukseli jest pierwszym na świecie wielkoskalowym zakładem produkcyjnym w motoryzacyjnym segmencie premium neutralnym pod względem emisji CO₂, co potwierdzono odpowiednim certyfikatem wydanym przez niezależnych ekspertów.

Audi Q8 e-tron i Audi Q8 Sportback e-tron – jakie są naprawdę

Dzięki największej w regionie Brukseli instalacji fotowoltaicznej o powierzchni 107 000 metrów kwadratowych, fabryka Audi ograniczyła swą emisję o 1881 ton CO₂. Ponadto we własnych źródłach odnawialnych produkuje ona około 9000 megawatogodzin energii elektrycznej rocznie – wystarczająco dużo, by naładować 90 000 egzemplarzy Audi Q8 e-tron.

Audi House of Progress otwiera się w Autostadt w Wolfsburgu

W drugiej połowie roku 2023 w Audi Bruksela ruszy również produkcja Audi Q4 e-tron. Będzie to drugi, obok niemieckiego Zwickau zakład produkcyjny, w którym wytwarzany będzie ten model.

Źródło: Audi