Audi House of Progress otwiera się w Autostadt w Wolfsburgu

Audi gruntownie przeprojektowało swój pawilon w Autostadt w Wolfsburgu i przekształciło go w pierwszą stałą ekspozycję Audi House of Progress – nowe centrum doświadczeń marki. Audi „ożywia” tu cztery kluczowe wartości swojej marki: cyfryzację, design, wydajność i zrównoważony rozwój.

Audi House of Progress oferuje przestrzeń, w której klienci i odwiedzający mogą doświadczyć marki Audi: poznać firmę, jej produkty i wartości. Efektem tego jest bezpośredni kontakt ludzi z marką. Miejsca te nie są punktami sprzedaży – wręcz przeciwnie, przekazują ducha Audi, angażując odwiedzających w odpowiednie treści i produkty.

W przeciwieństwie do Audi House of Progress w Autostadt, wszystkie pozostałe lokalizacje są tymczasowe. Audi otwiera je w najbardziej spektakularnych miejscach aglomeracji miejskich, jako sposób na dotarcie do serc swoich klientów. W 2022 roku House of Progress pojawiły się między innymi w Wiedniu, Seulu i w Mediolanie. Oprócz stałej instalacji w Wolfsburgu, wiosną 2023 roku Audi House of Progress zostanie otwarte także w Rijadzie, stolicy Arabii Saudyjskiej. Kolejne lokalizacje są już w planach.

Audi House of Progress w Wolfsburgu

Zmiany w pawilonie Audi w Autostadt polegały na całkowitej przebudowie wnętrza istniejącego budynku. Oprócz renowacji, główny nacisk położono na koncepcję wystawienniczą. Aby zwiększyć przejrzystość i stworzyć przestrzeń dla nowych eksponatów, w środku budynku zbudowano żelbetową rotundę, w której znajduje się centralna klatka schodowa.

Audi Tradition – rok 2023 pod znakiem rocznic i ciekawych wydarzeń – 25 lat Audi TT i 150 lat NSU

Nowy Audi House of Progress jasno wskazuje, że zrównoważone aspiracje Audi dotyczą nie tylko produktów, produkcji i łańcucha dostaw, ale także punktów styku z klientami i fanami marki. Idea Audi House of Progress polega na tym, że budynek, tło dla eksponatów, nie wymaga już żadnych zmian, co jest w pełni zgodne z celami zrównoważonego rozwoju. Zmieniają się jedynie treści cyfrowe i eksponaty, takie jak samochody i meble. W ten sposób można łatwo i szybko ustawić kolejną nową wystawę tematyczną.

Historyczna marka NSU i zakłady Audi Neckarsulm – 150 lat innowacji i transformacji

Tuż przy wejściu do Audi House of Progress znajduje się „Table of Visions”, prezentujący przyszłościowe wizje pojazdów marki Audi. Z tego miejsca ruchomy chodnik, po bokach którego znajdują się pytania związane z marką, prowadzi do rozciągających się na dwóch poziomach przestrzeni wystawowych pawilonu.

Najważniejsze elementy wystawy

Na pierwszym poziomie znajdują się eksponaty związane z cyfryzacją i designem. Obok A6 e-tron concept i hybrydy typu plug-in Audi A8 60 TFSI e, na długiej niskiej scenie umieszczono eksponaty pozwalające zwiedzającym zapoznać się z oboma zakresami tematycznymi. Przykładem strefy cyfrowej są interaktywne tylne światła matrix OLED, które w zabawny sposób pokazują różne animacje, a tym samym możliwości tej technologii. Prezentowane są tu również materiały takie jak Econyl – tkanina obiciowa z recyklingu, gliniany model Audi e-tron GT quattro oraz wydrukowane w 3D wazy w kolorach aktualnych lakierów samochodów Audi. Odwiedzający mogą zabierać ze sobą do domu szkice od Audi Design.

Audi RS e-tron GT i pokaz folii Audi e-tron by Aerofoils ożywiają motyw przewodni marki, jakim jest wydajność. Stojący obok Audi Q4 e-tron „Sustainability Table”, dostarcza informacji na temat gospodarki cyrkularnej i zrównoważonej współpracy firmy z innymi podmiotami.

Sercem pawilonu jest „Blog of Progress” znajdujący się w otwartej rotundzie, która łączy przestrzennie oba poziomy wystawowe na piętrach, z poziomem wejściowym. Treść bloga jest generowana w czasie rzeczywistym, czerpiąc z codziennych tematów przewodnich marki Audi. Instalacja z mediami społecznościowymi pozwala wszystkim zainteresowanym gościom na koniec zwiedzania zasiąść na tylnym siedzeniu koncepcyjnego pojazdu z rodziny Sphere.

Źródło: Audi