Porsche Parade 2023 – kolejna edycja pod znakiem jubileuszowej liczby 75

Z Katowic przez Wrocław do podpoznańskiej Sławicy – taką trasę zaplanowano na tegoroczną edycję Porsche Parade, która odbędzie się w dniach 9-11 czerwca. Tegoroczna parada jest szczególna i liczba pojazdów nie jest przypadkowa. Związana jest ona z wyjątkowymi rocznicami: 75-leciem sportowych samochodów Porsche oraz 100-leciem słynnego 24-godzinnego wyścigu w Le Mans.

Porsche Parade rozpocznie się 9 czerwca o godzinie 9:11 pod katowickim Spodkiem. Do godziny 11 będzie można tam podziwiać najciekawsze współczesne i klasyczne samochody Porsche. Później, 75 załóg wyruszy na trasę wiodącą przez Śląsk i Dolny Śląsk pod Halę Stulecia we Wrocławiu. Tam samochody będzie można zobaczyć wokół Fontanny Multimedialnej od piątku 9 czerwca 2023 wieczorem do niedzieli 11 czerwca 2023 do godziny 11.

Odwiedzający będą mogli zobaczyć nowe i historyczne modele Porsche. Podziwiać będzie można m.in. 356 Speedster, czyli jedną z wersji pierwszego modelu marki. Jednocześnie z 75-leciem marki swoje urodziny obchodzi bowiem Porsche 356 w wersji coupé, który był pierwszym samochodem sportowym producenta ze Stuttgartu-Zuffenhausen.

Rusza trasa Porsche – Napędzani marzeniami – jako mobilna wystawa w specjalnie zaprojektowanej ciężarówce Heritage Truck

W czasie, kiedy auta będą eksponowane we wrocławskiej Hali Stulecia, uczestnicy udadzą się do Francji śledzić zmagania drużyn Porsche na Torze Sarthe podczas jubileuszowego 24-godzinnego wyścigu w Le Mans, który w tym roku obchodzi swoje 100-lecie.

Porsche – nowy herb legendarnej marki

Po powrocie z Le Mans, 11 czerwca 2023 o godzinie 11 załogi udadzą się trasą przez Dolinę Baryczy na północ Wielkopolski, do urokliwej Weranda Home w Sławicy.

Tegoroczna Porsche Parade odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Katowice oraz Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Wrocławia.

Źródło: Porsche