KG Mobility (SsangYong) Tivoli – w nowej odsłonie z atrakcyjnym wyposażeniem

Nowy właściciel marki SsangYong modelem Tivoli rozpoczyna modernizację swojej oferty. Zapewne po tym face liftingu model ten zyska na atrakcyjności. Po zmianach dostrzegamy też brak dotychczasowego logo. To początek nowej ery południowokoreańskiej marki.

Tivoli jest na rynku od 2015 roku, a w 2019 roku przeszedł niewielką modernizację. Obecne zmiany sa już widoczne. Zmienił się design przedniej części nadwozia, gdzie pojawił się wąski napis Tivoli. Nie zmieniły się moduły przednich świateł, które dobrze komponują się z nowymi kształtami.

Auto postawiono na nowych 18-calowe obręczach z metali lekkich. Zmodyfikowano również progi i dolną część tylnego zderzaka. Logo firmy SsangYong i jej oznaczenia całkowicie zniknęły z nadwozia.Na piątych drzwiach pojawił się sporej wielkości napis Tivoli, a w dolnym prawym roku identyfikacja producenta KG Mobility.

SsangYong zmieni nazwę na KG Mobility, by zerwać z negatywną przeszłością

Natomiast dotychczasowe logo SsangYong pozostało nieodłącznym elementem kierownicy. Przed kierowcą pojawił się cyfrowy kokpit z 10,25-calowym ekranem. Natomiast 9-calowy wyświetlacz jest centralnym elementem systemu multimedialnego. Producent zadbał o bezpieczeństwo pasażerów, którzy chronieni są przez siedem poduszek powietrznych i 14 systemów asystujących.

SsangYong ma nowego właściciela i powraca do Korei

Nabywcy Tivoli będą mieli do wyboru jeden z dwóch silników spalinowych. Czterocylindrowy benzynowy ma pojemność 1.6 l i moc 93 kW oraz maksymalny moment obrotowy 155 Nm. Natomiast turbodoładowany ma pojemność 1.5 l i moc 120 kW oraz maksymalny moment obrotowy 260 Nm. Oba współpracują z sześciostopniowym automatem. Model dostępny jest z przednim napędem lub na wszystkie cztery koła.

Źródło: KG Mobility