Das WeltAuto – coraz więcej aut używanych znajduje nowych właścicieli

 

W ciągu pierwszych czterech miesięcy 2023 roku w ramach programu Das WeltAuto nowych właścicieli znalazły 7774 używane samochody. To o jedną czwartą więcej niż w tym samym okresie 2022 roku. Przyrost sprzedaży w ramach programu był znacząco większy niż rynku ogółem – ten urósł o niecałe 4 procent.

Co trzecie sprzedane w programie DWA w okresie I-IV 2023 auto było marki Skoda, kolejne miejsca zajęły Volkswagen Samochody Osobowe i Seat. Średni wiek samochodu sprzedanego w ramach Das WeltAuto to nieco ponad 4,5 roku. Program Das WeltAuto to wyłącznie wyselekcjonowane auta, o sprawdzonym pochodzeniu, ze zweryfikowanym przebiegiem.

Dobry wynik programu Das WeltAuto w pierwszych czterech miesiącach pokazuje, że polityka, by oferować możliwie jak najwięcej młodych, sprawdzonych samochodów została doceniona przez klientów. Wzrost sprzedaży o 25 procent w sytuacji, gdy rynek aut używanych zanotował zaledwie 3,7-procentowy wzrost jest najlepszą nagrodą dla dealerów, uczestniczących w programie Das WeltAuto. Spośród najpopularniejszych marek największe wzrosty odnotowały Seat (+39,8 procent w porównaniu z 2022 rokiem), Skoda (+25 procent) i Volkswagen Samochody Osobowe (+21,1 procent).

Volkswagen – Team Poland na VW Bus Festival 2023

Na stronie www.dasweltauto.pl jest obecnie dostępnych ok. 1300 samochodów, z czego ponad połowa posiada certyfikat Das WeltAuto, a ich stan został zweryfikowany w rygorystycznym teście, obejmujących aż 117 punktów kontrolnych. Takie auta są objęte przynajmniej roczną gwarancją. Warto podkreślić, że co trzeci oferowany w ramach programu pojazd pochodzi od klientów, którzy pozostawili go w rozliczeniu za nowy lub używany samochód.

Volkswagen Financial Services STORE – urodzinowe okazje

„Nasze wyniki za pierwsze cztery miesiące bardzo nas cieszą. To dowód na to, że nasz model biznesowy dotyczący aut używanych świetnie trafia w gusta klientów. Dokładamy starań, by jak najwięcej aut z naszej oferty stanowiły samochody stosunkowo młode, sprawdzone i ze znaną historią. Niezmiennie od lat, wielu klientów wraca do nas kolejny raz przy zmianie samochodu – zostawiają w rozliczeniu dotychczas użytkowane auto i kupują kolejne, młodsze. Przy takich transakcjach nabywcy często sięgają po finansowanie z szerokiej gamy produktów VWFS” – mówi Daniel Ciachowski, odpowiedzialny za Das WeltAuto w Volkswagen Group Polska. „Wyniki po pierwszych czterech miesiącach są bardzo dobre, także na tle rynku ogółem, jestem przekonany że dealerzy Das WeltAuto nadal będą robić wszystko, by ten wzrostowy trend utrzymać” – dodaje Ciachowski.

Top 10 modeli Das WeltAuto w okresie I-IV 2023 roku w Polsce (szt.):

1. Skoda Octavia III – 670
2. Skoda Fabia III – 539
3. Volkswagen Passat B8 – 415
4. Volkswagen Golf – 399
5. Skoda Superb III – 395
6. Volkswagen Tiguan – 328
7. Skoda Kodiaq – 321
8. Seat Leon – 239
9. Skoda Rapid – 210
10. Volkswagen T-Roc – 151

Das WeltAuto to wielomarkowy program odkupu i sprzedaży osobowych samochodów używanych, działający przy salonach dealerskich marek: Volkswagen, SEAT, SKODA oraz Volkswagen Samochody Dostawcze. Główną ideą programu jest sprzedaż najlepszych, pewnych aut używanych, których historia, rok produkcji, przebieg i stan techniczny zostały szczegółowo sprawdzone i zweryfikowane.

Das WeltAuto to również idealne rozwiązanie dla osób, które planują sprzedaż swojego samochodu. Darmowa wycena, korzystne oferty odkupu oraz możliwość zostawienia auta w rozliczeniu to doskonałe opcje dla tych, którzy przekonali się, jak żmudne i męczące bywają samodzielne próby sprzedaży samochodu.

Źródło: Das WeltAuto, Volkswagen