Volkswagen – Team Poland na VW Bus Festival 2023

W dniach 23-25 czerwca 2023 roku w Hanowerze odbędzie się największy zlot miłośników mikrobusów marki Volkswagen – VW Bus Festival 2023. Organizatorzy oceniają, że na zlotowym terenie pojawi się ponad 6000 Volkswagenów serii T, a na przyległym polu biwakować będzie około 13 000 osób.

Swoją obecność na festiwalu zapowiada również silna reprezentacja z Polski – Team Poland, w której znajdzie się dwudziestka zwycięzców konkursu zorganizowanego przez markę Volkswagen Samochody Dostawcze.

Przygotowania do VW Bus Festival idą pełną parą. Podczas imprezy Volkswagen Samochody Dostawcze zaplanował wyjątkowe ekspozycje, na których będzie można zobaczyć około 130 klasycznych i najnowszych samochodów marki. Specjalne i wyjątkowe mikrobusy marki Volkswagen oraz ich właściciele, zostaną przedstawieni szerszej publiczności na scenie o powierzchni około 1000 metrów kwadratowych.

W imprezie weźmie udział silna reprezentacja polskich miłośników Volkswagenów serii T – Team Poland, a wśród nich zwycięzcy facebook’owego konkursu, którzy na profilu marki Volkswagen Samochody Dostawcze zaprezentowali swojego Volkswagena serii T i odpowiedzieli na konkursowe pytanie: „Jaka była najciekawsza przygoda, którą przeżyłeś ze swoim Busem?”.

Volkswagen ID. Buzz Cargo – nowy wymiar mobilności dla firm

Z wielu zgłoszeń jury w składzie Mateusz Żuchowski – redaktor naczelny Magazynu Classicauto, Ryszard Turski – redaktor naczelny magazynu VW Trends oraz Patryk Grzeczka – dyrektor marketingu marki Volkswagen Samochody Dostawcze, wybrało dwudziestu zwycięzców, którzy otrzymali darmową wjazdówkę na wszystkie trzy dni VW Bus Festival 2023.

Nowy Volkswagen ID. Buzz zachwyca innowacyjnymi systemami wsparcia kierowcy

„Zainteresowanie konkursem było naprawdę ogromne, a formy prezentacji bardzo różnorodne! Wzięły w nim udział wszystkie generacje T – od klasycznych, zabytkowych już T1, po całkiem współczesne T6. To dowód na to, że model T łączy pasjonatów marki i motoryzacji. Cieszymy się bardzo, że Team Poland w tak silnym składzie, wzmocnionym zwycięską dwudziestką, pojawi się na VW Bus Festival 2023. To będą trzy dni wypełnione wspólną zabawą, poznawaniem pasjonatów z całego świata i wymianą doświadczeń. Gratuluję zwycięzcom, ale również ich ekipom. Życzę wszystkim udanego wyjazdu i niezapomnianych przeżyć!” – mówi Patryk Grzeczka, juror i dyrektor marketingu marki Volkswagen Samochody Dostawcze.

Prawdziwie festiwalową atmosferę przez pełne trzy dni zapewniać będzie szereg zespołów muzycznych z całego świata. Będzie też kilka pawilonów prezentujących historię Volkswagenów serii T: od legendarnego “Plattenwagen” zbudowanego przez pracowników VW do transportu materiałów wokół fabryki w Wolfsburgu, przez wszystkie generacje Volkswagena T, aż po autonomicznego ID. Buzz’a, który pozwala spojrzeć w przyszłość mobilności na obszarach miejskich.

Właściciele Volkswagenów serii T, którzy zarejestrowali się na festiwal, mogą już na oficjalnej stronie festiwalu zgłaszać swój udział w konkursach Show & Shine, a także w paradzie samochodów, która w piątek po południu ruszy z fabryki Volkswagen Samochody Dostawcze w Hanowerze i dojedzie na tereny festiwalu.

Zainteresowanie festiwalem jest tak duże, że wyprzedały się już wszystkie miejsca na polu biwakowym. Dostępne są jednak cały czas jednodniowe wejściówki dla zwiedzających. Więcej szczegółów na ten temat znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej festiwalu: www.vw-bus-festival-2023.de.

Źródło: Volkswagen