Dr Wolfgang Porsche skończył 80 lat

Mit Porsche żyje i nigdy nie zginie!” – taką legendarną obietnicę dr Wolfgang Porsche złożył zespołowi Porsche w Stuttgarcie-Zuffenhausen w lipcu 2009 r., dodając pracownikom pewności siebie w trudnych czasach. Niedawno przewodniczący rady nadzorczej Porsche AG obchodził swoje 80. urodziny i mógł potwierdzić własne słowa: Porsche odnosi sukcesy na giełdzie, szybko weszło do indeksu giełdowego DAX i w ostatnich latach wielokrotnie osiągało rekordy sprzedaży, przychodów oraz zysków – w czym zasługa niezwykle solidnego modelu biznesowego.

Również transformacja w kierunku elektromobilności przebiega zgodnie z planem. Do tego wszystkiego przyczynił się człowiek, który od 2007 r. przewodniczy radzie nadzorczej producenta sportowych samochodów. Wczoraj Wolfgang Porsche obchodził swoje 80. urodziny. Spędził je na corocznym walnym zgromadzeniu Grupy Volkswagen w Berlinie, jako członek rady nadzorczej. Zabiegał tam o powołanie na kolejną pięcioletnią kadencję. Ponadto dr Porsche zasiada w radach nadzorczych Porsche Holding SE oraz Audi AG.

„WoPo” jest dla pracowników Porsche prawdziwą instytucją i od wielu lat służy im wsparciem. Oliver Blume, prezes zarządu Porsche, nazywa go „powszechnie lubianą osobistością, dla której praca to powołanie”. W oczach wielu entuzjastów Porsche i klientów na całym świecie Wolfgang Porsche jest twarzą firmy. Cieszy się szczególnym uznaniem licznej rzeszy fanów Porsche, zwłaszcza w USA i Japonii. Sam zawsze chce być blisko globalnej społeczności Porsche, wśród której naprawdę czuje się „jak w domu”.

Historia sukcesu Porsche jest ściśle związana z ikoną sportowych aut – modelem 911. To samo dotyczy doktora Wolfganga Porsche, który od początku towarzyszył rozwojowi 911. 11 maja 2017 r., podczas uroczystości z okazji wyprodukowania milionowego egzemplarza, wspominał: „Dostałem pozwolenie, by wraz z ojcem wyruszyć na pierwsze przejażdżki 911 wysokogórską alpejską drogą Großglockner. Nadal lubię to uczucie w 911 – zupełnie jak wtedy. Dzięki 911 podstawowe wartości naszej marki są dziś równie wizjonerskie jak w czasach pierwszego Porsche 356 »No. 1« Roadster z 1948 r.”.

Porsche – 75 lat sportowych modeli

911 też obchodzi w tym roku swoją rocznicę – kończy 60 lat. Kultowy model od dawna stanowi część atrakcyjnej, niezwykle atletycznej rodziny produktów Porsche. Dziś oprócz samochodów sportowych z silnikami spalinowymi obejmuje ona hybrydy plug-in oraz w pełni elektryczne modele z linii Taycan. Porsche chce, by co najmniej 80% sportowych aut dostarczanych klientom w 2030 r. było zasilanych wyłącznie prądem. Także dr Wolfgang Porsche stał się zagorzałym entuzjastą elektromobilności, wspierając jednocześnie inwestycje Porsche w rozwój i produkcję e-paliw. Postrzega je bowiem jako przydatny dodatek w obliczu ponad 1,3 miliarda pojazdów z silnikami spalinowymi na całym świecie.

Porsche Classic – najnowocześniejszy system multimedialny dostępny dla kolejnych współczesnych klasyków

Dr Wolfgang Porsche, który określa siebie jako „Austriaka ze Szwabii”, nadal lubi jeździć „wysokogórską alpejską drogą Großglockner o wpół do szóstej rano”. To dla niego typowe, co Oliver Blume wie z ich wieloletniej współpracy: „Wolfgang Porsche zawsze był bardziej wizjonerem niż kontrolerem. Jest istotnym filarem na naszej drodze do kształtowania ekskluzywnej i zrównoważonej mobilności jutra. W dniu urodzin życzymy mu wszystkiego najlepszego, przede wszystkim, oczywiście, zdrowia. W imieniu całego zespołu Porsche dziękujemy mu za ogromne zaufanie. Nie możemy doczekać się, by razem z nim kontynuować historię sukcesu Porsche”.

Źródło: Porsche