Volkswagen – 500 tys. punktów ładowania Elli

Elli, lider rynku wśród europejskich dostawców stacji ładowania, dysponuje imponującą liczbą 500 000 punktów ładowania. Tylko w ciągu ostatnich czterech miesięcy ta należąca do Grupy Volkswagen marka, zajmująca się ładowaniem i mobilnością, dodała do swojej sieci 100 000 punktów ładowania.

Elli zapewnia klientom dostęp do komfortowego ładowania w sieci około 950 dostawców w 28 krajach. Duża liczba punktów ładowania i łatwe w obsłudze stacje są kluczem do szybkiego rozwoju elektromobilności.

„Pół miliona punktów ładowania w sieci Elli to dla Grupy Volkswagen ważny kamień milowy na drodze rozwoju elektromobilności. Wraz z naszymi partnerami budujemy kompleksową, łatwą w obsłudze sieć ładowania w Europie” – powiedział Thomas Schmall, członek zarządu Grupy Volkswagen ds. technologii.

Ładowanie i energia to obiecujący nowy obszar biznesowy dla Grupy Volkswagen

Grupa Volkswagen jest jednym z niewielu producentów samochodów na świecie, który samodzielnie zajmuje się podstawowymi technologiami związanymi z elektromobilnością. Dział odpowiedzialny za technologię odgrywa kluczową rolę w urzeczywistnianiu strategii elektromobilności i szybko wdraża mapę drogową technologii przedstawioną podczas Power Day 2021. Dział technologii skupia również wszystkie działania w jednostce ładowania i energii.

Volkswagen ID.7 z zasięgiem do 700 km, który zastąpi legendarnego Passata

Szybka rozbudowa infrastruktury ładowania jest warunkiem koniecznym dla rozwoju elektromobilności. Grupa Volkswagen chce stać się wiodącym dostawcą rozwiązań do stworzenia inteligentnego ekosystemu ładowania i energii. Od 2017 roku liczba podmiotów, z którymi Grupa nawiązała współpracę stale rośnie: oprócz udziałów posiadanych w spółkach joint venture IONITY i Ewiva, dwoma strategicznymi partnerami zaangażowanymi w rozbudowę sieci ładowania są hiszpańska firma energetyczna Iberdrola i brytyjska firma energetyczna bp.

Komfort dzięki szybkiemu ładowaniu i Plug&Charge

Szereg usług i innowacji podnosi poziom komfortu podczas ładowania pojazdu. Obok stacji ładowania AC, które można znaleźć głównie w miastach, sieć ładowania Elli posiada obecnie w całej Europie około 33 000 stacji ładowania DC o dużej mocy. Nowa technologia Plug&Charge przynosi dodatkowe udogodnienia. Umożliwia ona pojazdom elektrycznym i stacjom ładowania samoczynne rozpoczęcie i zakończenie procesu ładowania. Kierowca musi jedynie podłączyć pojazd elektryczny do stacji ładowania – wszystko inne odbywa się automatycznie. Około 5000 stacji ładowania sieci Elli dysponuje już tą możliwością.

Polecamy – myEVreview – wszystko o pojazdach elektrycznych, ich wady i zalety oraz opinie użytkowników

Jako dostawca usług mobilności, Elli adresuje je do kierowców wszystkich marek samochodów elektrycznych i oferuje prosty i przejrzysty cennik dla różnych typów stacji ładowania – od stacji ładowania AC po szybkie ładowarki DC przy autostradach. Stawki Drive Free, Drive City i Drive Highway obowiązują we wszystkich krajach, w których działa sieć Elli. Kierowcy mogą wejść na stronę internetową i poznać koszty ładowania z wyprzedzeniem. Z sieci mogą korzystać klienci Elli oraz klienci marek SEAT i CUPRA („Easy Charging”), Skoda („Powerpass”) i Volkswagen („We Charge”), a od stycznia 2023 roku także Audi.

Elli zapewnia szerokie portfolio rozwiązań w zakresie energii i ładowania

Zatrudniając około 300 pracowników, Elli dba o to wszystko, co jest istotne dla klientów w punktach styku między energią a mobilnością. Elli to marka Grupy Volkswagen, która oferuje szerokie portfolio rozwiązań w zakresie energii i ładowania w Europie, a także działa jako dostawca usług mobilności. Jej aktualna oferta obejmuje rozwiązania w zakresie ładowania – od własnych wallboxów i mobilnych stacji ładowania Flexpole, po usługi ładowania oraz innowacyjne i elastyczne stawki za energię odnawialną. Elli oferuje rozwiązania cyfrowe i usługi zaprojektowane w celu stworzenia bezproblemowych doświadczeń na publicznych stacjach ładowania. Firma Elli została założona w 2018 roku i ma biura w Berlinie, Wolfsburgu i Monachium.

Źródło: Volkswagen