Opel prezentuje Corsę Moon II do turystyki kosmicznej

Kosmos, ostateczna granica – przez wiele lat powszechna koncepcja była właśnie taka. Dziś jednak, gdy turystyka kosmiczna staje się coraz bardziej prawdopodobna, nadszedł czas, by zająć się kwestiami mobilności związanymi z eksploracją pozaziemską, a Opel po raz kolejny jest pionierem tej nowej ery.

Marka z Rüsselsheim opublikowała właśnie szczegółowe informacje i zdjęcia swojej nowej koncepcji kosmicznej mobilności: Opla Corsy Moon II. Producent spod znaku błyskawicy, będzie pierwszym dostawcą mobilności, który od połowy bieżącej dekady zacznie oferować turystykę na Księżycu, pozostając po raz kolejny wiernym swojemu credo, by sprawiać, że innowacje będą dostępne dla wszystkich.

W związku z powyższym, księżycowy pojazd Opla oparty jest na najlepiej sprzedającym się modelu niemieckiej marki z napędem w pełni elektrycznym, Corsie-e. Corsa Moon II jest wyposażona w technologie kosmiczne, które mają zapewnić optymalną równowagę między komfortem jazdy, niezawodnością i osiągami podczas jazdy na Księżycu.

Zasilanie energią słoneczną, technologie laserowe i koła z siatką: elektryfikacja na miarę kosmicznej ery

Korzystając z obszernej wiedzy zgromadzonej podczas prac nad samochodem koncepcyjnym Corsa Moon z 1997 roku, zespół badawczo-rozwojowy marki Opel uznał energię słoneczną za jedną z najlepszych opcji zasilania pojazdu księżycowego. Wbudowane ogniwa słoneczne będą w sposób zrównoważony skutecznie zasilać akumulator 500 kWh modelu Corsa Moon II. Corsa Moon II może przejechać na jednym ładowaniu akumulatora do 7.000 km w cyklu ULTP (Wszechświatowa zharmonizowana procedura testowa pojazdów lekkich).

Kosmiczny pojazd Opla jest pierwszym, w którym zamontowano nowe adaptacyjne oświetlenie laserowe z technologią Intelli-Lux®. Laserowe reflektory o dużej intensywności reagują szybciej i z większą precyzją niż kiedykolwiek wcześniej, zapewniając optymalną widoczność powierzchni Księżyca. W każdym reflektorze małe moduły laserowe generują wiązki światła, które działają jak reflektor, którego światło oświetla kilka tysięcy metrów.

Opel Corsa – 40 lecie historii w sześciu aktach

Laserowe reflektory Opla oświetlają powierzchnie do 1000 razy mocniej niż światło wytwarzane przez naziemną technologię LED, zużywając przy tym jedynie ułamek mocy.

Kosmiczne podwozie: Niezwykle wytrzymałe koła i duży prześwit

Bezpowietrzne, niezwykle wytrzymałe opony kosmiczne to kolejna kluczowa innowacja wyróżniająca samochód koncepcyjny Opla do turystyki kosmicznej. Zamontowane w Corsie Moon II koła z siatką zapewniają niezwykłą przyczepność podczas spacerów kosmicznych i nigdy nie przebiją się dzięki zastosowaniu wysoce elastycznych, a zarazem wytrzymałych materiałów wykonanych ze stopu niklowo-tytanowego. Ponadto podwyższone podwozie Corsy Moon II zapewnia wystarczający prześwit w szczególnie trudnym, pełnym nierówności terenie.

Opel Corsa-e 136 KM – z duszą szybkiego bojownika

W kabinie, badacze kosmosu mogą korzystać z  Pure Panel Space, zaawansowanego, w pełni cyfrowego i zorientowanego na kierowcę  kokpitu, który po „detoksykacji” jest przystosowany do eksploracji i podróżowania po Księżycu, oferując kontrastowy wyświetlacz o zaostrzonych krawędziach biegnący od lewego do prawego słupka i obejmujący całą przednią szybę. Jest on oparty o najnowsze technologie cyfrowe, przekazując  kierowcy najważniejsze informacje, takie jak między innymi dane dotyczące zarządzania energią.

Wyświetlacz na przedniej szybie płynnie współdziała z systemami ADAS „łazika” księżycowego, dostarczając wszystkich informacji niezbędnych kierowcy. Jest to niezwykle istotne podczas wjeżdżania i zjeżdżania z kraterów. W celu ułatwienia załogowej i bezzałogowej eksploracji przestrzeni kosmicznej, Corsa Moon II współdziała z satelitami geostacjonarnymi i umożliwia intuicyjną komunikację z innymi badaczami Księżyca.

„Dzięki naszemu rewolucyjnemu modelowi Opel Corsa Moon II po raz kolejny przekraczamy nowe granice i skupiamy się na rozwiązaniach w zakresie zrównoważonej mobilności. Celem projektu rozwoju Corsy Moon jest wykonanie kolejnego kroku w kierunku eksploracji Księżyca, przybliżając się do osiągnięcia długoterminowego celu, jakim jest ustanowienie trwałej obecności człowieka na Księżycu” – powiedział Quentin Huber, dyrektor marketingu marki Opel.

W ciągu ponad 40 lat, od momentu wprowadzenia na rynek pierwszej generacji Opla Corsy wyprodukowano ponad 14 milionów egzemplarzy tego modelu. Każda kolejna generacja Opla Corsy była motorem i kontynuacją demokratyzacji indywidualnej mobilności. Kosmiczne ambicje Opla rozpoczęły się od pierwszej Corsy Moon, zaprezentowanej w 1997 roku jako samochód koncepcyjny oparty na modelu Corsa drugiej generacji.

Źródło: Opel