Poznań Motor Show 2023 – cztery polskie premiery Mazdy

Aż cztery premierowe modele zaprezentowane zostaną na stoisku Mazdy podczas tegorocznych targów Poznań Motor Show, które odbędą się w dniach 30 marca – 2 kwietnia. Polskie debiuty Mazdy w Poznaniu przygotowane zostały dzięki staraniom poznańskich dealerów Mazda Voyager i Mazda Bednarscy przy wsparciu Mazda Motor Poland.

Nieodłącznym elementem targów motoryzacyjnych są premiery nowych modeli, a stoisko Mazdy zapowiada się w tej kategorii wyjątkowo. Mazda MX-30 R-EV, Mazda CX-60 e-Skyactiv Diesel, Mazda CX-5 M Hybrid 2023 oraz Mazda6 20th Anniversary będą gwiazdami stoiska w hali 5. Warto zwrócić uwagę, że niezwykle różnorodna technologia układów napędowych zdominuje w tym roku rozmowy wokół debiutów Mazdy. Po światowej premierze na początku roku, to właśnie podczas PMS 2023, po raz pierwszy w Polsce, w Maździe MX-30 R-EV zaprezentowany zostanie silnik Wankla służący jako generator energii elektrycznej. Emocje wzbudzi zapewne pierwszy w historii Mazdy sześciocylindrowy, rzędowy silnik Diesla o pojemności 3,3 litra, który zadebiutuje w Maździe CX-60. Wszystkich fanów marki powinna zainteresować także premiera seryjnego, inteligentnego systemu miękkiej hybrydy Mazda M Hybrid we wszystkich wersjach benzynowych Mazdy CX-5 udoskonalonych na 2023 r., a wielbiciele designu zwrócą zapewne uwagę na Mazdę 6 w niezwykłym kolorze lakieru Artisan Red, przygotowaną z okazji 20-lecia tego modelu na rynku.

Mazda – zmiany w gamie modelowej w Polsce na 2023 rok

Oprócz możliwości obejrzenia premierowych modeli każdy Klient, który odwiedzi targową ekspozycję, będzie mógł skorzystać ze specjalnej oferty na zakup nowego samochodu. Szczegóły będą dostępne wyłącznie u doradców na stoisku Mazdy.

EuroNCAP – Mazda MX-30 e-Skyactiv R-EV z najwyższą oceną pięciu gwiazdek

„Obaj poznańscy dealerzy: Mazda Voyager i Mazda Bednarscy po raz pierwszy łączą siły na targach, by przy naszym wsparciu zaprezentować różnorodność modeli i rozwiązań technologicznych w naszej obecnej gamie. Dlatego na stoisku nie zabraknie także ikonicznej Mazdy MX-5, czy bestsellerowej Mazdy CX-30” – podkreśla Szymon Sołtysik, PR Manager Mazda Motor Poland.

„Premierowe technologie i rozwiązania Mazdy bazują na dostarczaniu przyjemności z prowadzenia, designu nadwozia w duchu filozofii Kodo – Dusza Ruchu i ze znajomym poczuciem otwartości i harmonii przestrzeni w kabinie skupionej na kierowcy oraz pasażerach. Nigdy wcześniej nasi klienci Mazdy nie mieli do wyboru tak wielu modeli z tak szerokim wachlarzem napędów. Ten wybór, charakterystyczny dla marek premium, daje każdemu odpowiedź na potrzeby” – dodaje Sołtysik.

Źródło: Mazda