Volkswagen – park ładowania dla 450 pojazdów elektrycznych

Marka Volkswagen Samochody Użytkowe zakończyła rozbudowę infrastruktury ładowania w zakładzie w Hanowerze. Teraz, dla pracowników zakładu, na jego terenie i na terenach przylegających, dostępnych jest w sumie 450 punktów ładowania. Energia elektryczna dla e-pojazdów pochodzi ze źródeł odnawialnych, a operatorem punktów ładowania jest spółka-córka Volkswagena “Elli”, dostawca rozwiązań w zakresie energii i ładowania.

Minister Gospodarki Dolnej Saksonii, Olaf Lies oraz członkowie zarządu Volkswagen Samochody Dostawcze i rady zakładowej, symbolicznie oddali do użytku jeden z punktów ładowania o wysokiej mocy. Na parkingach pracowniczych w zakładach Volkswagen Samochody Dostawcze w Hanowerze dostępnych jest teraz łącznie 297 punktów ładowania, a kolejne 153 zainstalowano bezpośrednio na terenie fabryki. Większość stanowią punkty ładowania AC o mocy ładowania od 11 do 22 kW. Proces ładowania jest znacznie szybszy w pięciu punktach ładowania prądem stałym, gdzie można naładować akumulatory pojazdu elektrycznego z mocą ładowania do 150 kW.

Volkswagen – nawet 85% dofinansowania do zakupu auta z zabudową dla osób z niepełnosprawnością

„Rozbudowa infrastruktury ładowania jest strategicznym filarem konsekwentnego dążenia naszej marki w kierunku elektromobilności” – mówi prezes Volkswagen Samochody Dostawcze Carsten Intra. „Dzięki 450 punktom ładowania znajdującym się w naszym głównym zakładzie, wnosimy istotny wkład w rewolucję w mobilności w całym Hanowerze. Produkowany tu model ID. Buzz jest z pewnością najbardziej odpowiednim pojazdem, któremu przyjdzie z tych punktów korzystać.”

Volkswagen ID. Buzz w drodze do zera

„W ciągu najbliższych kilku lat, najważniejszym modelem produkowanym w naszym zakładzie będzie z pewnością ID. Buzz. Infrastruktura ładowania samochodów ekologiczną energią elektryczną jest tu kluczowa – to ona zapewni wzrost oraz sukces elektromobilności. Dla zapewnienia bezpieczeństwa zatrudnienia i dla ekologicznie zrównoważonej przyszłości, potrzebujemy obu tych elementów” – podkreśla Stavros Christidis, przewodniczący rady zakładowej Volkswagen Samochody Dostawcze.

Mark Moeller, dyrektor zarządzający marki Elli, mówi przy tej okazji: „Naszym celem jest uczynienie elektromobilności dostępną dla wszystkich. Dzięki naszym usługom, już dziś oferujemy klientom dostęp do ponad 400 000 punktów ładowania w Europie.”

Operatorem parku ładowania jest “Elli”, marka należąca do Grupy Volkswagen. Elli, zarządzając ponad 400 000 punktów, deklaruje dostęp do największej sieci ładowania w Europie, obejmującej ponad 800 dostawców w 27 krajach. Elli oferuje szerokie portfolio rozwiązań w zakresie energii i ładowania, a jej aktualna oferta produktowa obejmuje rozwiązania skierowane zarówno dla klientów prywatnych, jak i dla firm.

Źródło: Volkswagen