Volkswagen – nawet 85% dofinansowania do zakupu auta z zabudową dla osób z niepełnosprawnością

Z początkiem marca tego roku rusza organizowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób niepełnosprawnych – PFRON program pt. „Samodzielność – Aktywność – Mobilność!”. Jego celem jest wzrost niezależności beneficjentów oraz ułatwienie im aktywności społecznej lub zawodowej poprzez zapewnienie dostępu do korzystania z samochodu osobowego.

W ramach programu dostępne są aż trzy modele marki Volkswagen Samochody Dostawcze: Volkswagen Caddy, Volkswagen Caddy Maxi i Volkswagen Caravelle z dedykowaną zabudową. Przy zakupie specjalnie skonfigurowanego samochodu, kupujący może uzyskać dopłatę z PFRON w wysokości nawet 85% wartości pojazdu.

Zakup tak przystosowanego samochodu marki Volkswagen Samochody Dostawcze z programu „Samodzielność – Aktywność – Mobilność!” to ogromna korzyść finansowa. Doskonałym przykładem jest tu np. Volkswagen Caddy, którego cena dzięki dofinansowaniu z PFRON, może wynieść jedynie 54 000 złotych. W przypadku modelu Caddy Maxi, cena końcowa z dofinansowaniem wynieść może 62 217 złotych.

Volkswagen Caddy piątej generacji – czteromilionowym samochodem wyprodukowanym w fabryce Volkswagen Poznań

Całościowy budżet programu PFRON „Samodzielność – Aktywność – Mobilność!” to 250 mln. złotych. Zakłada on udzielanie wsparcia finansowego przy zakupie nowego lub używanego samochodu wraz z dostosowaniem do potrzeb pasażera ze znacznym stopniem niepełnosprawności, który porusza się tylko za pomocą wózka inwalidzkiego. W jego ramach będzie można starać się o dofinansowanie w wysokości nawet 85% wartości Volkswagena Caddy, Caddy Maxi lub Caravelle ze specjalną zabudową umożliwiającą wjazd do wnętrza pojazdu pasażerowi na wózku, bez konieczności przesiadania się na fotel samochodowy.

Wjazd wózkiem do środka Volkswagena Caddy lub Caddy Maxi ze specjalną zabudową jest możliwy przy pomocy specjalnej rampy opuszczanej w tyle pojazdu. Następnie przy pomocy pasów bezpieczeństwa i specjalnych zaczepów, wózek wraz z pasażerem jest blokowany i można rozpocząć podróż. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że wózek blokowany jest na wysokości drugiego rzędu siedzeń, więc osoba towarzysząca jest dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Volkswagen Caddy Dark Label – specjalna edycja modelu

„Nasze samochody z zabudową pozwalającą na przewóz osób na wózkach inwalidzkich posiadają odpowiednie świadectwa homologacji, które potwierdzają bezpieczeństwo wykonanej modyfikacji. Niniejsze świadectwo pozwala również spełniać formalne wymogi postawione przez PFRON w programie „Samodzielność – Aktywność – Mobilność!” – mówi Andrzej Krawiec, dyrektor sprzedaży Volkswagen Samochody Dostawcze. „Oferujemy zatem klientom gotowe rozwiązanie zapewniające bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Biorąc przy tym pod uwagę wysokość dopłat z programu PFRON, to dla klientów niezwykle atrakcyjna oferta.”

Więcej informacji i szczegółów dotyczących modeli specjalnych znaleźć można TUTAJ.

Źródło: Volkswagen