Łada Niva – kolejna modernizacja bez większych rewelacji

Najnowsza modernizacja legendarnej Nivy, nie przyniosła niespodzianek. Wzmocniono ramę i zwiększono nośność pojazdu. Jak wiadomo, od ubiegłego roku rosyjski przemysł motoryzacyjny zmaga się z wielkimi problemami i stara się utrzymać produkcję samochodów za wszelką cenę. 

Pewnym ratunkiem mogą być producenci z Chin, którzy w poszukiwaniu nowych rynków coraz śmielej instalują się na kapryśnym rynku rosyjskim. Rosjanie starają się także za wszelką cenę kontynuować produkcję przestarzałych modeli, do których brakuje wielu komponentów, co odbija się na ubogim wyposażeniu.

Chcąc zachęcić przyszłych użytkowników, w minimalnym stopniu modernizuje się to co się ma do dyspozycji. Zapowiadana kolejna w historii modernizacja Łady Niva jest tego klasycznym przykładem. W wyniku modernizacji (wzmocnienia ramy) obecnie model ten w wersji użytkowej jest w stanie przewozić o 185 kg więcej, niż dotychczas. W zależności od wersji Niva oferuje nośność od 640 kg do 800 kg.

Łada Muzeum w Togliatti ma już 45 lat

Łada Niva Travel Black – atrakcyjna wersja limitowana

W obecnej ofercie znajdują się wersje  z dwu- lub pięcioosobową kabiną oraz rożnymi zabudowami. Pojazd ma długość 4440 mm (uzależnioną od rodzaju zabudowy) oraz długość zabudowy od 1770-2000 mm. Do napędu przewidziano czterocylindrowy silnik o pojemności skokowej 1.7 l i mocy 61 kW oraz maksymalnym momencie obrotowym 129 Nm, współpracujący z pięciobiegową przekładnią manualną. Dostępna jest takze wersja z napędem 4×4.

Źródło: AutoVAZ