WOŚP – czterokolorowy Volkswagen Polo Harlekin na aukcji Bidcar.pl

VW Polo Harlekin – najbardziej kolorowy z seryjnie produkowanych samochodów – do wylicytowania na Bidcar.pl. Cały dochód z licytacji wesprze Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Aukcja Volkswagena Polo Harlekin trwa od 24 do 31 stycznia 2023 roku na Bidcar.pl/harlekin. Cena wywoławcza: 100 zł.

Aby wziąć w niej udział wystarczy założyć konto na platformie. Na stronie z aukcją można zapoznać się ze szczegółowym raportem rzeczoznawcy opisującym stan techniczny samochodu, liczną dokumentacją zdjęciową oraz raportem z historią pojazdu. 29 stycznia Harlekin stanie na wrocławskim rynku podczas finału WOŚP. Cała wylicytowana kwota za Harlekina oraz prowizja aukcyjna trafią na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Nowy Volkswagen Polo GTI – nowoczesny samochód sportowy, który nawiązuje do bogatej tradycji

Volkswagen Polo Harlekin to wyjątkowy samochód – każdy z elementów nadwozia polakierowany jest w jednym z czterech kolorów: żółtym, zielonym, niebieskim lub czerwonym, kontrastowym do innych otaczających go elementów.

Zainspirowani nazwą Najpiękniejszego Festiwalu Świata, ochrzciliśmy naszego Harlekina Polo’and’Rock. Festiwal i VW Polo Harlekin są równolatkami. Łączy ich też zamiłowanie do kolorów. Wizualnie Harlekin to auto wyjątkowe, a sam jego widok wywołuje uśmiech. Tak, jak działalność Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dlatego też uznaliśmy go za idealnego kandydata na aukcję wspierającą tegoroczny finał WOŚP – mówi Artur Kopania, współzałożyciel Bidcar.pl i jeden z pomysłodawców aukcji Harlekina.

Historia Harlekina

Początkowo nie miał on być produkowany seryjnie. Kilkadziesiąt pierwszych egzemplarzy wykonano w latach 1994-1995 tylko w celu promocji Volkswagen Polo trzeciej generacji. Jednak oryginalna kolorystyka spotkała się z wielkim zainteresowaniem klientów, którzy dopytywali u dealerów, a nawet w głównej siedzibie producenta w Wolfsburgu, o możliwość kupienia właśnie takiego egzemplarza Polo.

Jesienią 1995 Volkswagen podjął decyzję o produkcji tysiąca kolorowych polówek. Każdy nabywca auta z tej puli otrzymywał certyfikat i brelok z numerem zakupionego egzemplarza. Ale popyt nie ustawał, więc produkcję kontynuowano i ostatecznie do końca 1997 r. powstało 3.100 Harlekinów.

Tomasz Szczerbicki – kiedy zostałem pisarzem, czyli historia motoryzacji to moja pasja

Gorąco zachęcamy wszystkich do włączenia się w licytację. To samochód, na którego widok nie sposób się nie uśmiechnąć – szczęśliwy zwycięzca licytacji zostanie nie tylko właścicielem Volkswagena Polo III generacji w limitowanej edycji. Będzie mógł też jeździć nim z dumą wynikającą ze wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – w co głęboko wierzymy – pokaźną sumą. Już teraz gratulujemy pomysłodawcom aukcji i trzymamy kciuki za jej sukces! – zachęca Hubert Niedzielski, kierownik ds. PR marki Volkswagen. 

Źródło: Bidcar.pl / Volkswagen