Škoda Auto – premiery nowych generacji modeli Kodiaq i Superb oraz dwa liftingi w 2023 roku

Škoda na 2023 rok planuje kilka nowości, a wśród nich premiery nowych generacji modeli Kodiaq i Superb oraz face liftingi modeli Kamiq i Scala. Rok później zaplanowana jest premiera nowej generacji Octavii. Jednak producent coraz bardziej przestawia się na modele z napędem elektrycznym.

W chwili obecnej nie mamy informacji, co się w tych autach zmieni. Można jednak oczekiwać ujednolicenia atrapy wlotu powietrza chłodnicy, która upodobni się do najnowszej generacji modelu Fabia. Zapewne cyfrowy kokpit stanie się już wyposażeniem standardowym, bo jak się okazuje jego produkcja jest tańsza niż tradycyjnych zegarów.

Auto Świat Katalog NOWOŚCI 2023 z kalendarzem już w sprzedaży

Wiadomo także, że produkcja nowej generacji modelu Superb będzie realizowana w bratysławskiej fabryce Volkswagena. Będzie tam równolegle zjeżdżał z taśmy nowy Volkswagen Passat, który będzie modelem spokrewnionym technicznie z Superbem. Jednak Passat produkowany będzie tylko w wersji kombi, a Superb w dwóch wersjach nadwozi.

“Nasza e-ofensywa jest obecnie na najwyższym biegu. Już w 2026 roku wprowadzimy na rynek trzy nowe modele z napędem czysto elektrycznym. Kolejne są także w naszych planach.” – powiedział Martin Jahn, członek zarządu spółki Škoda Auto odpowiedzialny za sprzedaż i marketing.

Škoda Auto wycofuje się z Chin

Według nieoficjalnych informacji te modele to: kompaktowy SUV, mały miejski crossover i 7-osobowy SUV, który powstanie na bazie konceptu Vision 7S.

 W 2022 roku Škoda Auto dostarczyła do odbiorców na całym świecie 731 300 aut, gdy dla porównania w ciągu 12 miesięcy 2021 roku było to 878 200 egzemplarzy. Największym rynkiem okazały się Niemcy, ze sprzedażą 134 300 egzemplarzy. 


Źródło: Škoda Auto