Nissan ARIYA e-4ORCE z łatwością radzi sobie nawet w trudnych zimowych warunkach

W Nissanie ARIYA wykorzystano bogate doświadczenie marki w dziedzinie samochodów elektrycznych, napędów na cztery koła i technologii kontroli zawieszenia. Wersja z napędem na cztery koła została wyposażona w innowacyjne rozwiązanie z dwoma silnikami i technologią e-4ORCE, która zwiększa pewność za kierownicą oraz gwarantuje lepszą kontrolę nad pojazdem i doskonałe właściwości jezdne w każdych warunkach pogodowych.

Eksperci Nissana poddali samochód wymagającym próbom na torze testowym w Hokkaido w Japonii. Sprawdzili zachowanie crossovera ARIYA e-4ORCE w trudnych zimowych warunkach – na pokrytych śniegiem i śliskich drogach. Podczas rygorystycznych testów zespół Nissana badał wszystkie parametry począwszy od prędkości, poprzez reakcję na naciśnięcie pedału przyspieszenia, po kąt skrętu i kontrolę podczas pokonywania zakrętów, aby w pełni przeanalizować odczucia kierowcy i komfort pasażerów, zanim klienci zasiądą za kierownicą.

EuroNCAP – Nissan Ariya, X-Trail, Qashqai e-POWER i Juke Hybrid z najwyższą oceną pięciu gwiazdek

Nissan oferuje śmiałe, innowacyjne rozwiązania, a jego zaawansowana technologia zelektryfikowanego napędu na obie osie – e-4ORCE – wprowadza nową jakość w zakresie systemów napędu na cztery koła. Jednocześnie stawia na pierwszym miejscu pewność prowadzenia i wygodę za kierownicą. System e-4ORCE zapewnia dynamiczną jazdę i pełną kontrolę z błyskawiczną reakcją i płynnym przyspieszeniem, dzięki utraprecyzyjnemu układowi sterowania reagującemu w 1/10 000 sekundy. Gwarantuje komfort kierowcy i pasażerów oraz stabilność pojazdu, a jednocześnie zapewnia wrażenia z jazdy i dynamikę typowe dla aut sportowych.

Przewodnik e-Podróży Nissana – zaplanuj przygodę w Europie Środkowej

Od codziennych dojazdów do pracy po przygody, które zdarzają się raz w życiu – ten rewolucyjny system zapewnia lepsze wrażenia z jazdy w każdej sytuacji. Zaprojektowany wyłącznie do napędów zelektryfikowanych, e-4ORCE odgrywa kluczową rolę w działaniach Nissana na rzecz bardziej czystego, bezpiecznego i inkluzywnego świata, w którym jednocześnie nie trzeba rezygnować z ekscytującej jazdy samochodem.