Przewodnik e-Podróży Nissana – zaplanuj przygodę w Europie Środkowej

Nissan rozszerza swój Przewodnik e-Podróży, który ułatwia użytkownikom bardziej przyjazną środowisku podróż do nowych miejsc. Najnowsza edycja przewodnika zabiera podróżnych na niezwykłą wyprawę, której przystanki znajdują się w Austrii, Czechach, na Węgrzech i Słowacji.

Nissan przetestował nowe trasy w czterech krajach korzystając z modelu ARIYA. Ten w pełni elektryczny samochód okazał się idealnym towarzyszem podróży, dzięki zoptymalizowanemu zużyciu energii i zasięgowi do 533 km. Wygodne i przestronne wnętrze modelu ARIYA daje ogromną przyjemność podróżowania.

Przewodnik e-Podróży Nissana został przygotowany z myślą o podróżujących po całym świecie, aby pomóc im bardziej świadomie cieszyć się wakacjami. W nowatorski sposób łączy informacje na temat kultury, kuchni i przyrody, opisując jednocześnie miejsca, które należy koniecznie zobaczyć wzdłuż malowniczych tras. Gromadząc szeroki wybór opcji gastronomicznych, rekomendacji hotelowych, lokalnych atrakcji, a także punktów ładowania samochodów elektrycznych na trasie; przewodnik stanowi idealne rozwiązanie dla osób planujących wyjazdy, które są prawdziwie przyjazne dla środowiska.

Elektryczny Nissan Ariya wyruszy w pierwszą na świecie ekspedycję prowadzącą od bieguna północnego po biegun południowy

Użytkownicy na całym świecie coraz częściej stawiają na pierwszym miejscu cel podróży i jej wpływ na środowisko. Aż osiem na dziesięć osób (81%) deklaruje chęć udania się do miejsc, w których mogą zanurzyć się w lokalnej kulturze, podczas gdy sześć na dziesięć osób (62%) twierdzi, że chce w bardziej przemyślany sposób podejść do wyboru miejsca i sposobu podróżowania.

Nissan ARIYA – na nowo definiuje wrażenia z jazdy samochodem elektrycznym

„Zrównoważony rozwój kieruje naszymi działaniami na rzecz przyspieszenia przejścia ku zelektryfikowanej przyszłości. To dla nas nie tylko zasada, którą się kierujemy, lecz również sposób myślenia” – powiedziała Friederike Kienitz, starsza wiceprezes ds. zrównoważonego rozwoju, spraw korporacyjnych i ładu korporacyjnego Nissana w regionie AMIEO.

„Przewodnik e-Podróży Nissana wpisuje pojazdy elektryczne w styl życia o kluczowym znaczeniu dla osiągnięcia zrównoważonego rozwoju. Prowadzi samochód, którym jedziesz, ku najlepszym lokalizacjom, restauracjom i doświadczeniom, pomagając zaplanować wyjątkowe, autentycznie zrównoważone wakacje” – dodała.

Po sztokholmskiej premierze pierwszej edycji przewodnika w połowie tego roku, nowe przewodniki zabiorą użytkowników w dalszą podróż przez Austrię, Czechy, Węgry i Słowację, prezentując liczne atrakcje w każdej ze stolic wymienionych krajów. Kierowcy samochodów elektrycznych mogą również zdecydować się na odkrywanie każdego z tych miast osobno i zaplanować własne wycieczki.

Nissan zabiera kierowców pojazdów elektrycznych na przyjazną środowisku wyprawę – od zrewitalizowanych budynków, przez restauracje zaopatrujące się u lokalnych dostawców, po odpowiedzialne ekologicznie hotele. Można zwiedzić słynną na całym świecie Operę Wiedeńską, podziwiać niezrównany krajobraz Pragi – „miasta setek wież” – odkryć zachwycające skarby budapesztańskiego zamku lub wybrać się na spacer po najstarszym w Europie Środkowej parku miejskim w Bratysławie. Najnowsza edycja Przewodnika e-Podróży Nissana zapewni jeszcze więcej atrakcji.

Podróżni mogą również zaplanować podróż do Sztokholmu, pierwszego miasta w serii cyfrowych przewodników Nissana, do którego w przyszłości dodane zostaną nowe lokalizacje.

OSIEM MIEJSC Z PRZEWODNIKA E-PODRÓŻY PO EUROPIE ŚRODKOWEJ, KTÓRE WARTO ODWIEDZIĆ

  1. Devín (Bratysława)

Udaj się nad brzeg Dunaju, aby zwiedzić jeden z najstarszych zamków na Słowacji i cieszyć się zapierającymi dech w piersiach widokami, sięgającymi aż po Wiedeń i ośnieżone szczyty austriackich Alp.

  1. Zochova Chata (Bratysława)

Odpocznij w hotelu Zochova Chata, czyli oazie odnowy biologicznej położonej wśród gęstych lasów, gdzie możesz cieszyć się wyśmienitym jedzeniem i lokalnymi winami.

  1. Park miejski w Budapeszcie (Budapeszt)

Licząca 200 lat przystań w środku tętniącego życiem miasta. Znajdziesz tam również zamek, liczne muzea, piękne jeziora, a także kilka restauracji.

  1. Opactwo benedyktyńskie Pannonhalma (Budapeszt)

Odkryj jeden z najstarszych zabytków na Węgrzech, podziwiaj widoki rozpościerające się z wieży i zwiedź bogatą bibliotekę w miejscu wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

  1. Kasárny Karlín (Praga)

To prowadzone przez wolontariuszy miejsce spotkań kulturalnych, znane też jako koszary karlińskie. Znajdziesz tam kawiarnie, kino, galerię, bary i liczne inne atrakcje. To miejsce tętniące życiem, które powinien odwiedzić każdy, kto pragnie przeżyć autentycznie lokalne doświadczenie.

  1. Kutná Hora (Praga)

Odwiedź to średniowieczne miasto w pobliżu Pragi, aby odkryć bez wątpienia unikatowe atrakcje – od „Kościoła Kości” po wpisane na listę UNESCO Stare Miasto.

  1. Palmiarnia (Wiedeń)

Ciesz się bogactwem smaków w najbardziej zamożnej dzielnicy miasta. Odwiedzisz tu kawiarnię, bar i salon w dawnej oranżerii zbudowanej dla austriackich cesarzy.

  1. Park Narodowy Łęgów Naddunajskich (Wiedeń)

Wybierz się na wycieczkę, aby zwiedzić przepiękny park narodowy o powierzchni 9600 hektarów. Park położony jest nad brzegiem Dunaju i jest ostoją wielu zagrożonych gatunków roślin i zwierząt.

Odkryj inne niezwykłe miejsca w Europie Środkowej dzięki najnowszej edycji Przewodnika e-Podróży Nissana.

Źródło: Nissan