Mercedes-Benz – nowy, nowoczesny salon i serwis w Starych Bielicach koło Koszalina

Sieć salonów i autoryzowanych serwisów Mercedesa w Polsce wzmacnia nowy obiekt Mercedes-Benz Mojsiuk w Starych Bielicach koło Koszalina, zbudowany w miejscu poprzednio funkcjonującej placówki. Obiekt reprezentuje najnowsze, ogólnoświatowe standardy wizualno-architektoniczne trójramiennej gwiazdy, które obok założeń dotyczących estetyki i organizacji przestrzeni obejmują przyszłościowe rozwiązania z zakresu zrównoważonego rozwoju.

Z tego względu budynek wyposażono na przykład w instalację fotowoltaiczną. Użytkownicy modeli elektrycznych docenią szybką ładowarkę DC o mocy 120 kW, a na klientów serwisu czekają hala licząca 10 stanowisk oraz zaawansowane urządzenia diagnostyczne.

Nowy salon Mercedes-Benz wpisuje się w standardy strategii Best Customer Experience, która jeszcze większy, zindywidualizowany nacisk kładzie na proces obsługi klienta oraz jego doświadczenia. Dotyczy to już samego wzornictwa obiektu oraz aranżacji przestrzeni, którą podzielono na jasno określone strefy przyjęcia i konsultacji klienta czy ekspozycji samochodów.

Przytulna atmosfera salonu zachęca do spędzania w nim czasu bez pośpiechu. Podkreśla ją elegancka kolorystyka, łącząca czernie i szarości, odcienie brązu oraz surowe drewno, a także umeblowanie – z wygodnymi fotelami i sofą. Efekt ten potęguje kameralne oświetlenie, w całości realizowane w energooszczędnej technice LED, wyposażone w czujniki obecności i ruchu.

Mercedes-Maybach prezentuje limitowaną edycję Haute Voiture

Aby prezentacja aut i ich konfiguracja odbywały się w najbardziej angażujący sposób, salon korzysta z najnowszych rozwiązań z zakresu cyfryzacji. Imponujących rozmiarów wyświetlacze pozwalają potencjalnym nabywcom dokładnie obejrzeć wizualizacje samochodów, a także zapoznać się z detalami ich konstrukcji czy wykończenia. To nie wszystko: multimedialne rozwiązania sprawiają, że klient bez fizycznego kontaktu z autem może, z pomocą doradcy, zapoznać się z obsługą różnych funkcji, począwszy od integracji smartfona aż po złożone systemy.

Auto Świat – ostatnie w historii wydanie w sprzedaży

Najnowszy, ogólnoświatowy standard salonów Mercedes-Benz uzupełniają elementy wyposażenia indywidualnie dobrane przez dealera, które również bazują na osiągnięciach cyfrowych technologii. Podczas projektowania uwzględniono między innymi możliwość zarządzania systemami oświetlenia, wymiany powietrza, klimatyzacji i ogrzewania za pomocą aplikacji na tablecie. Do zarządzania infrastrukturą na szeroką skalę zastosowano automatykę przemysłową, która – na ile to możliwe – bazuje na rozwiązaniach i urządzeniach polskich producentów.

Nowoczesny obiekt jest przygotowany na przyszłość również w zakresie zrównoważonego rozwoju. Poza energooszczędnym oświetleniem wyposażono go na przykład w instalację fotowoltaiczną o mocy 50 kW, co oznacza, że część prądu na własne potrzeby można produkować tu samodzielnie. Szklana fasada spełnia najwyższe standardy przenikalności cieplnej, a ogrzewanie bazuje na systemie hybrydowym, opartym na pompach ciepła typu powietrze-powietrze i sześciu kotłach gazowych. Ogrzane powietrze dociera do salonu kanałami nadmuchowymi dyskretnie umieszczonymi w posadzkach, dzięki czemu rozprowadzanie ciepła (a w lecie chłodu) jest o wiele efektywniejsze energetycznie. Każda strefa i każde pomieszczenie mają odrębny system kontroli temperatury z możliwością elektronicznego sterowania.

Koszaliński obiekt Mercedes-Benz Mojsiuk oferuje również nową część serwisową, która aktualnie liczy 10 stanowisk z podnośnikami. Pozwala to znacząco zwiększyć efektywność obsługi przy zachowaniu najwyższego standardu usług oraz komfortu pracy techników. Serwis diagnostyczny korzysta z urządzeń najnowszej generacji, m.in. pozwalających na detekcję widma drgań w trakcie jazdy, badania boroskopem trudno dostępnych miejsc bez potrzeby demontowania wielu elementów czy dynamiczne badania kół. Stanowiska przystosowano również do obsługi coraz popularniejszych modeli Mercedes-EQ z napędem w 100% elektrycznym oraz hybrydowym plug-in. Co więcej, na terenie placówki do dyspozycji klientów oddano szybką ładowarkę DC o mocy aż 120 kW.

Kompleksowy zakres usług Mercedes-Benz Mojsiuk uzupełnia doradztwo w zakresie dogodnego sfinansowania zakupu auta oraz ubezpieczeń, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych. Placówka zapewnia także pomoc w razie kolizji lub wypadku, świadcząc naprawy blacharsko-lakiernicze z autoryzacją Mercedes-Benz.

– Nasz najnowszy obiekt zapewnia nową jakość pod względem obsługi naszych klientów. Zaangażowanie technik multimedialnych w procesie sprzedaży jest bardzo duże, a rozwiązania zastosowane w nowym salonie są naprawdę przełomowe. Z kolei serwis po przebudowie zyskał dodatkowe miejsca diagnostyczno-naprawcze, co wydatnie zwiększa naszą przepustowość, a tym samym pozwala skrócić czas przeglądu lub naprawy auta. Jestem pewien, że nasi klienci bardzo pozytywnie ocenią komfort nowego biura obsługi, poczekalni oraz aktywnego przyjęcia – powiedział Kazimierz Mojsiuk, Prezes Zarządu Mojsiuk Sp. z o.o. Sp.K.

Autoryzowany salonu i serwis Mercedes-Benz Mojsiuk mieści się przy ulicy Koszalińskiej 89 w Starych Bielicach koło Koszalina. Dodatkowe szczegóły można znaleźć na stronie internetowej www.mojsiuk.mercedes-benz.pl, a także na Facebooku oraz Instagramie.

Źródło: Mercedes-Benz