Iga Świątek przyjedzie na Porsche Tennis Grand Prix 2023

Iga Świątek, niekwestionowany numer 1 w kobiecym tenisie i zawodniczka roku WTA, w przyszłym roku znów zagra w cenionym turnieju na Porsche Arena w Stuttgarcie (od 15 do 23 kwietnia) – i będzie dążyła do skutecznej obrony tytułu.

21-letnia Polka okazała się najlepszą tenisistką sezonu 2022. Zanim w kwietniu po raz pierwszy zatriumfowała w Porsche Tennis Grand Prix, wygrała turnieje w Dosze, Indian Wells i Miami. Po sukcesie na Porsche Arena światowa liderka zwyciężyła w wielkoszlemowych zawodach w Paryżu oraz Nowym Jorku, a także triumfowała w Rzymie i San Diego. W ciągu roku wygrała łącznie 67 meczów. Od lutego do czerwca miała nieprzerwaną passę 37 zwycięstw – najdłuższą serię zwycięstw w kobiecym tenisie od czasu Martiny Hingis w 1997 r. Niedawno organizacja kobiecego tenisa WTA przyznała jej tytuł zawodniczki roku.

 

Iga Świątek zdobyła tytuł w swoim debiutanckim występie w stuttgarckim turnieju, pokonując w finale w dwóch setach Arynę Sabalenkę. „Atmosfera w Stuttgarcie bardzo mi się podobała i nie mogę doczekać się już kolejnej edycji” – powiedziała tenisistka. „Szczególnie cenię sobie turnieje tak blisko Polski, ponieważ moi fani mogą wspierać mnie na miejscu, a to sprawia, że atmosfera jest jeszcze lepsza. Dlatego z radością potwierdzam, że zagram tam w 2023 r.”.

Porsche – Gwiazda tenisa Emma Raducanu stanęła przed obiektywem na potrzeby projektu Court Supremes

Dyrektor turnieju Markus Günthardt odbiera potwierdzenie udziału Polki jako przedwczesny prezent gwiazdkowy. Powiedział: „Fakt, że Iga Świątek przyjedzie także na Porsche Tennis Grand Prix 2023, to dla naszego turnieju fantastyczny komplement. W imieniu naszych widzów bardzo się cieszę. W swoim potwierdzeniu Iga zasadniczo powiedziała, że w Stuttgarcie czuła się jak w domu. Jej powrót pokazuje również, że Porsche Tennis Grand Prix, z jego tradycyjnie mocną drabinką, stanowi dokładnie takie sportowe wyzwanie, które uwielbia liderka taka jak Iga – i że chce je podjąć”.

Porsche 911 Carrera RS 2.7 – 50 lat najszybszego niemieckiego samochodu sportowego

Sprzedaż biletów: specjalna oferta świąteczna ze zniżkami

Sprzedaż biletów na 46. edycję Porsche Tennis Grand Prix, w której obok Igi Świątek mają pojawić się inne czołowe gwiazdy tenisa, już trwa. Ci, którzy do 24 grudnia zakupią swoje preferowane bilety w ramach specjalnej oferty świątecznej, zaoszczędzą 10%. Zniżki na bilety obowiązują w każdej kategorii z wyjątkiem pakietów biletów, miejsc VIP Business oraz loży. Bilety są dostępne w ramach usługi Easy Ticket Service – online, pod adresem www.easyticket.de, lub pod numerem telefonu +49 711 / 2 55 55 55. Więcej informacji na temat turnieju można znaleźć na stronie www.porsche-tennis.com.

Źródło: Porsche