Project Hutton – jak zmienił się Land Rover Defender 110 (restmod)

Pojazd, który wyjechał z warsztatu E.C.D. Automotive Design oferuje osiem miejsc, luksus i porządną jednostkę napędową. Moda na restaurowanie klasyków i faszerowanie ich najnowszymi zdobyczami motoryzacji nabiera tempa. Z cała pewnością przypadnie Wam do gustu restmod Defendera.

Amerykańska spółka E.C.D. Automotive Design, która specjalizuje się w renowacji samochodów marki Land Rover, tym razem może pochwalić się nowym dziełem pod nazwą Project Hutton. Bazą stał się wysłużony Land Rover Defender 110 z brezentowym dachem. Zmiany są widoczne.

Renowacji poddano całą karoserię, która otrzymała lakier w kolorze Frozen Blue, który zarezerwowany był dla samochodów marki Porsche. Pojawiło się kilka elementów jak np. rama wokół kabiny, przedni zderzak z wyciągarką, najazdy, osłony świateł i mocny tylny zderzak.

Klasyk tygodnia – Mercedes-Benz 300 SEL 6.3 V8 z silnikiem Corvette (restmod)

Jednak modernizowany pojazd utrzymał swój pierwotny charakter, chociaż zamontowano kilka nowoczesnych elementów jak m.in. Światła LED, 18-calowe koła z oponami BF Goodrich, hamulce Brembo z żółtymi zaciskami w barwie Ferrari.

Klasyk tygodnia – Land Rover z silnikiem V6 od GM (restmod)

Pod maskę zamontowano silnik benzynowy z palety General Motors o pojemności skokowej 6.2 l V8 o wyjściowej mocy 640 KM, współpracujący z ośmiostopniowym automatem.

W ofercie jest także restmod z napędem elektrycznym, którego system pochodzi z palety Tesli. Oferuje on moc 270 kW I baterie o pojemności 100 kWh, co pozwala na pokonanie dystansu około 322 kilometrów.

Nie zapominajmy o wnętrzu opisywanego pojazdu. Otrzymało one pokrycie z jasnej skóry o nazwie Caressa Silver Touch z żółtym przeszyciem. Żółte są pasy bezpieczeństwa i zegary. Nie zabrakło także elementów chromowanych. Nowy jest system multimedialny Kenwood z głośnikami Infinity Kappa.

Chociaż pojazd przeznaczony jest dla ośmiu osób, to jednak czterech pasażerów może korzystać podczas jazdy z pełnego komfortu.

Źródło: E.C.D. Automotive Design