Honda Accord – debiutuje 11. generacja popularnego sedana

Jedenasta generacja zadebiutowała w USA. Nowa Honda Accord otrzymała zmodyfikowany design nadwozia i deskę rozdzielczą, lepsze silniki i bardziej komfortowe zawieszenie.

Ósma generacja była ostatnią, która oficjalnie była dostępna na rynkach europejskich. W 2015 roku Honda ogłosiła koniec modelu Accord, który nie przynosił już oczekiwanych zysków. Japoński producent od tego momentu skupił się w Europie na modelach miejskich, hybrydowych i crossoverach.

Jednak Accord nadal pozostał w ofercie producenta, który wprowadził do sprzedaży kolejne generacje skierowane do użytkowników w Japonii, Chinach, Indiach, Tajlandii i USA.
Jedenasta generacja miała premierę w USA. W rzeczywistości ze względu na duże inwestycje producenta w rozwój elektromobilności, jest to zmodyfikowana dziesiąta generacja. Auto ma obecnie długość 4970 mm (+70 mm) przy tym samym rozstawie osi – 2830 mm. Nie zmieniła się pojemność bagażnika, która ma 473 litry.

Honda Civic e:HEV – w polskich salonach od 139,9 tys. zł

W ofercie znalazły się dwie wersje – LX i EX. Do napędu oferowany jest czterocylindrowy silnik benzynowy o pojemności skokowej 1.5 l o mocy 143 kW (195 KM) przy 6000 obr./min oraz maksymalnym momencie obrotowym 260 Nm w zakresie 1700-5000 obr./min, który współpracuje z bezstopniową przekładnią automatyczną CVT.

Honda świętuje 25-lecie modelu Civic Type R

System hybrydowy tworzy silnik benzynowy pracujący w cyklu Atkinsa o pojemności skokowej 2.0 l oraz dwa silniki elektryczne. Łączna moc to 152 kW (206 KM) i maksymalny moment obrotowy 335 Nm.

Zmodernizowana deska rozdzielcza otrzymała w stylu najnowszych modeli marki. Wersje LX I EX mają 7-calowy wyświetlacz dotykowy systemu multimedialnego, a wersja hybrydowa 12,3-calowy.

Accord w najwyższej opcji wyposażenia Touring jako pierwsza Honda korzysta z usług Google – mapy z nawigacją, Google Play z obsługą głosową. Najwyższą jakość dźwięku zapewnia system audio Bose Centerpoint.

Honda jedenastą generacją sedana Accord będzie produkować w swojej amerykańskiej fabryce zlokalizowanej w stanie Ohio, gdzie kolejne generacje tego modelu powstają już 40 lat. Produkcję Accorda rozpoczęto w listopadzie 1982 roku i od tego momentu za bramy fabryki wyjechało 12,5 mln egzemplarzy.