INEOS Grenadier ze znakomitą recenzją od Sir Lewisa Hamiltona

Kierowca zespołu Mercedes-AMG Petronas, Sir Lewis Hamilton MBE, jako jedna z pierwszych osób spoza INEOS Automotive korzysta z okazji, by zabrać Grenadiera 4X4 na bezkompromisowy test na drodze i w terenie.

Prezes INEOS Sir Jim Ratcliffe zajął miejsce pasażera, a Sir Lewis zasiadł za kierownicą. W opublikowanym dziś filmie widzimy, jak siedmiokrotny mistrz świata Formuły 1 kieruje Grenadierem w różnych warunkach drogowych

 

Naprawdę bardzo dobrze prowadziło mi się ten samochód”, powiedział Sir Lewis. „Jest bardzo wygodny, biorąc pod uwagę wertepy, po których jechaliśmy… na całej trasie starałem się zmuszać go do maksymalnego wysiłku. Jestem ogromnie zaskoczony tym, jak dużą zapewnia przyczepność”.

Sir Jim powiedział: „Grenadiera zaprojektowano tak, aby był dobry w terenie, ale nie spodziewaliśmy się, że okaże się tak dobry, jak na twardej drodze. Mogę zdecydowanie powiedzieć, że chyba nikt nigdy nie prowadził go tak, jak Lewis.”

Mercedes EQS SUV – interesujące fakty i liczby

Grenadier zaliczył 1,1 miliona mil ekstremalnych testów i prac rozwojowych w Dolinie Śmierci, w Stanach Zjednoczonych, na wydmach Bliskiego Wschodu, kole podbiegunowym i na zboczach słynnej góry Schöckl w Austrii.

INEOS Automotive rozpoczyna produkcję modelu Grenadier 4×4

Grenadier to nowoczesny samochód 4X4 zaprojektowany, skonstruowany i wyprodukowany zgodnie ze światowymi standardami. Jest wyposażony w podwozie z ramą podłużnicową o pełnym przekroju zamkniętym, stały napęd na cztery koła, dwubiegową skrzynię rozdzielczą i centralnie blokowany mechanizm różnicowy we wszystkich modelach.

INEOS jest dumnym głównym partnerem zespołu Mercedes-AMG Petronas Formula One.

Rejestry zamówień na Grenadiera są już otwarte, a produkcja już się rozpoczęła. Więcej informacji o cenach Grenadiera, danych technicznych i opcjach wyposażenia.

Źródło: INEOS / Auto Fus