INEOS Automotive rozpoczyna produkcję modelu Grenadier 4×4

INEOS Automotive rozpoczął produkcję modelu Grenadier 4×4 w swojej fabryce w Hambach (Francja). Problemy z łańcuchem dostaw na świecie nadal ograniczają produkcję, ale dostawy do klientów rozpoczną się już na początku grudnia 2022 roku.  

“Do tego bardzo ważnego momentu dla producenta samochodów jakim jest INEOS Automotive, prowadziła długa droga rozpoczęta jeszcze w 2017 roku” – powiedział Mark Tennant, INEOS Automotive Commercial Director. „By znaleźć się w tym punkcie, cały zespół INEOS Automotive, nasi partnerzy i dostawcy musieli wykazać się wytrwałością i ciężką pracą. W przededniu realizacji pierwszych zamówień dla klientów, chcemy im podziękować.”

Aby usprawnić dostaw pojazdów INEOS Automotive stworzył rozbudowaną sieć ponad 200 punktów sprzedaży i serwisowania na całym świecie. Aktualnie dostępne są cztery wersje: Grenadier Station Wagon (cena 320 900 zł), Grenadier Trialmaster Edition (320 900 zł), Grenadier Fieldmaster Edition (320 900 zł) i Grenadier Utility Wagon (279 100 zł).

Range Rover świętuje 50-lecie innowacji

Ten udany projekt zrealizowała firma Ineos, światowy gigant przemysłu chemicznego, a pomysłodawcą jest sir Jim Ratcliffe, milioner i właściciel.Inspiracją był klasyczny i wytrzymały w trudnym terenie Land Rover Defender. Przed rozpoczęciem produkcji seryjnej 130 prototypów, które pokonały łaczny dystans 1,8 mln kilometrów.

Przemek Kossakowski & Land Rover Defender – projekt o życiu, pasji i wyzwaniach

Nadwozie Grenadiera zaprojektowano na solidnej ramie drabinowej, a zawieszenie i napęd powstał w Magna Steyr. Do napędu zastosowano 6-cylindrowe silniki BMW – benzynowy o mocy 285 KM i maksymalnym momencie obrotowym 450 Nm oraz wysokoprężny o mocy 249 KM i momencie 550 Nm, które współpracują z 8-stopniową przekładnią firmy ZF.

Więcej informacji na temat cen, specyfikacji technicznej oraz opcji znajduje się na stronie: www.ineosgrenadier.com.

Źródło: INEOS Automotive