Ferrari Katowice – polski salon najlepszy na świecie

Ferrari Katowice zostało uznane za najlepszy salon Ferrari na świecie. Nagrodę w postaci włoskiego silnika V12 odebrał podczas corocznego spotkania dealerów prezes Maranello Motors Jakub Pietrzak.

Polski salon został wyróżniony za kompleksowe działania, w tym tworzenie społeczności marki Ferrari. Od początku krzewi motoryzacyjną kulturę i jest miejscem spotkań pasjonatów. Stwarza też możliwość obcowania z nie tylko z nowymi, ale i zabytkowymi modelami.

Grupa Pietrzak, będąca od 2013 roku wyłącznym importerem marki Ferrari w Polsce, istnieje na polskim rynku motoryzacyjnym  już od 1994 roku. Obecnie firma zarządza siedmioma obiektami, w których prowadzone są autoryzowane punkty sprzedaży oraz serwisu takich marek jak Renault, Peugeot, Dacia oraz Ferrari.

Klasyk tygodnia – Ferrari Dino z 1970 r. za 1,5 mln zł

Efektem wieloletniego doświadczenia Grupy Pietrzak są jedne z najlepszych wyników sprzedażowych  w kraju oraz zaufanie tysięcy klientów. Konsekwencja w działaniu umożliwia realizowanie założonej strategii rozwoju Grupy. To między innymi dzięki temu marka Ferrari zaufała rodzinie Pietrzak i pozwoliła na uruchomienie autoryzowanego dealerstwa Ferrari w Katowicach, którego oficjalne otwarcie miało miejsce 7 czerwca 2013 roku.

Ferrari – 75 lat historii

Od tego czasu zespół Ferrari Katowice zorganizował kilka ogólnopolskich premier najnowszych modeli w gamie Ferrari oraz ciekawych eventów dedykowanych dla klientów marki i naszego salonu.
Ferrari Katowice to również autoryzowany serwis, którego pracownicy to najwyższej klasy specjaliści o wieloletnim, międzynarodowym doświadczeniu. W grudniu 2014 roku salon Ferrari Katowice został rozbudowany o dodatkowe 450 m2 i obecnie na stałe znajduje się w nim ekspozycja 4 nowych modeli oraz 3 samochodów używanych.

W 2014 roku miał miejsce także inny ważny projekt, którym było otwarcie salonu Ferrari w Warszawie. To wyzwanie Grupa Pietrzak podjęła wspólnie z Adamem Niesłuchowskim, dotychczas właścicielem agencji reklamowej Red8 Group. Początkowo salon w Warszawie działał na licencji dealerstwa z Katowic, jednak już w listopadzie 2014 spółka Grupy Pietrzak oraz Adama Niesłuchowskiego otrzymała autoryzację Ferrari i od tego czasu salon przy Al. Krakowskiej 7 działa już pod szyldem Ferrari Warszawa. Właściciele salonu mają ambitne plany na przyszłość.

Źródło: Ferrari Katowice