Mercedes-Benz – przyszłościowe innowacje podczas konferencji technologicznej Infoshare 2022 w Gdańsku

W Gdańsku odbywa się szesnasta edycja infoShare – największej konferencji branży technologicznej w naszej części Europy. Wydarzenie gromadzi kilka tysięcy inżynierów, start-upowców, inwestorów oraz programistów, którzy prezentują i poznają nowe cyfrowe trendy oraz rozwiązania dla biznesu.

Tradycyjnie infoShare wspiera Mercedes-Benz. Producent zaprosi uczestników konferencji do swojego Magicznego Garażu, gdzie na przykładzie biznesowej limuzyny Mercedes-AMG EQE 43 przybliży innowacje stosowane w najnowszych luksusowych samochodach spod znaku gwiazdy.

Konferencja infoShare przyciąga gości z całego świata – swój udział zapowiedziało już ponad 6 tys. specjalistów z szeroko pojętej branży nowych technologii. Na sześciu tzw. scenach tematycznych odbywają się wykłady, pokazy, warsztaty i panele dyskusyjne. Łącznie na uczestników konferencji czeka około 150 wystąpień i zajęć prowadzonych przez prelegentów z całego świata. Eksperci omawiają m.in. zagadnienia dotyczące innowacji w zarządzaniu i programowaniu oraz cyberbezpieczeństwa. Do kluczowych tematów należą kwestie Web 3.0, a także Tech4Good, czyli technologii, które mają pozytywny wpływ na społeczeństwo oraz otoczenie i pomagają w zrównoważonym rozwoju.

Nowy Mercedes-Benz GLC w liczbach – nadwozie, wnętrze i wersje silnikowe

Konferencja infoShare nie tylko oferuje solidną dawkę wiedzy i inspiracji od czołowych ekspertów, ale służy również jako platforma ułatwiająca kontakty start-upom i inwestorom. Młode przedsiębiorstwa mogą zaprezentować się tam przedstawicielom ponad 100 funduszy venture capital. Z kolei przedstawiciele globalnych gigantów dzielą się swoimi unikalnymi doświadczeniami oraz pomysłami na cyfrową transformację, w tym najciekawszymi wdrożeniami innowacyjnych rozwiązań.

Muzeum Mercedes-Benz – najstarszy prestiżowy pojazd na świecie powstał 130 lat

Do grona technologicznych liderów należy Mercedes-Benz, który jak co roku jest partnerem konferencji infoShare, a jednocześnie jej uczestnikiem. Motywem tegorocznego stoiska producenta będzie Magiczny Garaż, utrzymany w duchu kampanii Mercedes-Benz Showcasing Innovations, prezentującej nowatorskie rozwiązania marki spod znaku trójramiennej gwiazdy. Przybliży je model EQE 43, biznesowa limuzyna o wysokich osiągach, w której spotyka się szereg przyszłościowych innowacji Mercedesa. Wzorowa aerodynamika, zasługa opływowej bryły oraz szczegółowych rozwiązań, takich jak elektrycznie chowane klamki, obniża zużycie energii podczas jazdy z wyższymi prędkościami, i w połączeniu z efektywnym napędem elektrycznym zapewnia zasięg wystarczający do odbywania długich podróży bez obaw o ładowanie.

Ekran MBUX Hyperscreen dzięki sztucznej inteligencji dostosowuje się do preferencji użytkownika, a reflektory DIGITAL LIGHT mogą wyświetlać na jezdni wskazówki i symbole ostrzegawcze, zwiększając aktywne bezpieczeństwo. To wszystko w połączeniu z emocjonującymi wrażeniami z jazdy: dysponując mocą 476 KM i napędem obu osi, Mercedes-AMG EQE 43 przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,2 s.

Konferencja infoShare 2022 w formule stacjonarnej odbędzie się w dniach 6-7 października w Gdańsku i będzie połączona z transmisją online. Wstęp na otwarte sceny, po wcześniejszej rejestracji, jest darmowy. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie https://infoshare.pl/.

Źródło: Mercedes-Benz