Lancia prezentuje nowe rowery elektryczne o zasięgu do 70 km

Współpraca marki Lancia z włoską firmą Platum, liderem w dziedzinie badań i rozwoju mobilności elektrycznej, zaowocowała stworzeniem czterech różnych modeli rowerów, z których każdy jest idealnym przykładem związku dwóch marek dzielących te same wartości: włoski charakter, elegancję, troskę o zrównoważony rozwój, dbałość o szczegóły i zawsze nowoczesny styl.

Niekwestionowany lider segmentu B we Włoszech i drugi najlepiej sprzedający się na tym rynku samochód, Lancia Ypsilon doczekała się już czterech generacji modelu i może poszczycić się ponad 3 milionami sprzedanych egzemplarzy i 36 seriami specjalnymi. Lancia Ypsilon to ulubiony samochód miejski segmentu B włoskich kobiet, który dzięki swojemu silnikowi hybrydowemu, umożliwia poruszanie się po centrach miast w ramach zrównoważonej mobilności. W jego bagażniku wygodnie zmieści się jeden z nowych e-rowerów Platum sygnowanych logo marki Lancia, tworząc w ten sposób idealne połączenie dla coraz bardziej zrównoważonej i innowacyjnej mobilności dla przyszłych pokoleń.

Cztery eleganckie rowery elektryczne wyposażone są w dźwignię hamulca z czujnikiem odcięcia on/off poprawiającym działanie układu hamulcowego. Główne funkcje, takie jak uruchomienie, włączenie świateł i wybór pomiędzy trzema poziomami wspomagania, są zarządzane za pomocą wodoodpornego wyświetlacza LED.

Lancia Ypsilon w wersji mild-hybrid

Lancia Ypsilon Brio to składany e-bike przeznaczony dla osób poszukujących lekkiego i zwinnego środka transportu do poruszania się po mieście. Składana aluminiowa rama i zmniejszony rozmiar kół (20″x 2,125″) umożliwiają przewożenie roweru elektrycznego zarówno transportem publicznym, jak i prywatnym. Bezszczotkowy silnik tylny Bafang o mocy 250W oraz bateria 36V 7.8Ah 281Wh pozwalają pokonać do 60 km z maksymalną prędkością 25 km/h. Oferowany w standardzie pokrowiec chroni rower podczas transportu.

Lancia – rozpoczyna się renesans legendarnej włoskiej marki

W Lancii Ypsilon Incanto i Lancii Estro odnajdujemy klasyczny styl ponadczasowych rowerów damskich i męskich, dostępny tym razem w nowej wersji elektrycznej. Dwa nowe e-rowery wyposażone są w silnik Bafang o mocy 250W/36V oraz baterię 36V 10.4Ah 374Wh, umożliwiające pokonanie do 70 km na jednym ładowaniu. Duże koła, odpowiednio w rozmiarach 26” x 1,75” i 700 x 38c zapewniają stabilność i zwinność, a zawieszenie zamontowane na przednim sztywnym widelcu rowerowym amortyzuje nierówności drogi, oferując większy komfort jazdy. 7-biegowa przekładnia SHIMANO zapewnia również optymalne prowadzenie e-bike’a i łatwą jazdę. Kupując rower elektryczny Incanto otrzymujemy w prezencie koszyk na kierownicę, natomiast do zakupu e-bike’a Estro dołączana jest sakwa rowerowa na bagażnik.

Lancia Genio to trekkingowy rower elektryczny zaprojektowany do poruszania się w mieście oraz na szlaku, dzięki szerszym kołom (27,5″ x 2,1), które nadają się również do jazdy na krótkich odcinkach dróg szutrowych. Lancia Ypsilon Genio wyposażona jest w 7-biegową skrzynię biegów SHIMANO, silnik Bafang o mocy 250W/36V oraz baterię 36V 10,4Ah 374Wh, dzięki której można pokonać dystans do 70 km na jednym ładowaniu. Przedni widelec rowerowy jest amortyzowany dla większego komfortu podczas jazdy na nierównej nawierzchni.

Cztery nowe rowery elektryczne są już dostępne w sprzedaży we Włoszech, Francji (Boulanger), na Węgrzech, w Polsce (MediaExpert) i Belgii (MediaMarket).

Źródło: Lancia